Alışveriş Videosu

Fonex Sıvı Sabun Citrus 2 kg

Fonex Sıvı Sabun Citrus 2 kg

4.75

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Gıda Dışı | Kozmetik | Vücut Temizlik ve Bakım | Sıvı Sabunlar |
Marka: FONEX
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Fonex sıvı sabun, etkin kremli formülü ile cildinizi kurutmadan,derinlemesine kolayca temizler.İçeriğinde bulunan nemlendiricilerle cildinizin nem dengesini korur,ilk yıkamada fark edilen tazelik hissi ve yumuşaklık kazandırır.Bakterieleri yok ederken,hoş kokulu parfümü ile rahatlatır.Cilde uyumlu içeriğiyle el ve vücut temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz. 
 
Fonex ’in temelleri 1962 senesinde İtimat Ticaret Kolektif Şirketi olarak Ali Bıyıklı tarafından Eminönü’nde atılmıştır.
 
Berber ve kuaför ekipmanları konusunda uzmanlaşan şirket 1982 yılından itibaren İtimat Lüx Hırdavat AŞ. Adını almıştır. Günümüze geldiğimizde; elektrikli saç kesimi, saç kurutma, kesim makası ve benzeri ürünlerde hem ülke pazarı ihtiyacının önemli bölümünü karşılamakta hem de ihracat yapmaktadır.
Şirketin büyüme politikaları çerçevesinde 1995 yılında kozmetik üretim sektörüne girme kararı alınmış ve bu çerçevede Fonex Kozmetik Limited Şirketi kurulmuştur.
 
Bu gün İstanbul Gaziosmanpaşa’ da 10.000 m2 kapalı alana sahip 7 katlı fabrikada faaliyet gösteren Fonex, başlangıcından bu güne pazar payını artırarak 100’ü aşkın ürünü ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri olmuştur.
ISO 9001 belgesiyle kalitesini uluslar arası standartlara taşıyan Fonex uygun fiyat ve yüksek kalite politikasıyla kozmetik sektörünün pazar payı en yüksek firmalardan biridir.
Fonex, Türkiye’nin önemli reklam veren şirketlerinden biri konumundadır. Gerçekleştirdiği başarılı reklam kampanyaları sayesinde tarafsız araştırma kuruluşları tarafından marka bilinirliği en yüksek firmalar arasında gösterilmiştir.
Fonex ticari başarısını sosyal alana da taşımış bir çok spor ve sanat olayının organizasyonuna destek vermiştir. Milli sporcularımıza verdiği sponsorluk desteğinin yanı sıra birçok radyo ve televizyon programı, Fonex’in desteğiyle izleyiciyle buluşmuştur.
 
Önümüzdeki dönemde gerek ürün çeşidini gerekse pazar payını büyüterek Türkiye kozmetik pazarının lideri olmayı hedefleyen Fonex, uzun vadede dünya kozmetik pazarında da söz sahibi olmanın hayal olmadığını düşünüyor ve planlarını bu düşünceye göre yapıyor.

 

SABUN NEDİR ?
Sabun, suyla birleştiğinde temizlemede kullanılan maddelerden kalıp ya da sıvı şekilde olanlara verilen genel isimdir.
Sabunun temizleyici etkisi, suyu çeken ince bir tabaka ile yağ parçacıklarını sarabilme yeteneğinden doğar.
Evlerde kullanılan sabunlar, doğada bulunan bitkisel ve hayvani yağlardan elde edilen yağ asitlerinin tuzlarıdır. Serbest halde bulunan karboksilli asitlerden de çeşitli sabunlar yapılabilir. Sentetik temizleme maddelerinin kullanıldığı 1930 yılından itibaren aynı özellik ve işte kullanılan sabun ve deterjan kavramları birbirinden ayrılmıştır.
 
Sabunun tarihi en az insanlık tarihi kadar eskidir. Pompei'deki lav örtüsü altında kalan toprakta sabun kalıpları bulunmuştur. Modern sabun imali, 19. yüzyılda Fransız kimyageri, Eugène Chevreul'ün sabunun bir yağ asidi tuzu olduğunu göstermesinden sonra gelişmiştir.
Tarihte, sabunlar genellikle sodyum, soda küllerinin ya da potasyum ve tuzlarının ve yağlı asitlerinin kül suyuyla sabunlaştırma tepkimesine girmesi sonucu elde edilirlerdi. Temeldeki yağların hidrolizi gliserol ve rafine sabunu oluşturur.
 
Sabun, temizleme amacı yanında kozmetik, losyon, krem, sprey, ilaç yapımında kullanılır. Endüstride boya, plastik döküm, metal çekme işlerinde, sentetik kauçuk ve plastiklerin birçok türünün üretiminde, su geçirmez tekstil üretiminde, metallerin paslanmasını önleyici yardımcı malzeme olarak birçok alanda kullanılmaktadır.
Sabunun en büyük olumsuzluğu sert sularda köpürmesidir.Köpürme faaliyeti olunca sabun etkisini yitirir.Bunun nedeni ise sert suda bulunan magnezyum ve kalsiyum ile sabunun etkileşmesidir.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: fonex, sivi, sab2, citrus,