Alışveriş Videosu

Komili Bebek Bakım Sabunu (3 Al 2 Öde) 300 gr

Komili Bebek Bakım Sabunu (3 Al 2 Öde) 300 gr

4.25

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Gıda Dışı | Hijyen Bezleri - Bebe Ürünleri | Bebek Ürünleri | Bebek Sabunu |
Marka: KOMILI
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Komili Bebe Bebek Sabunu; bebek cildi hassas bir yapıya sahip olduğu için onlara özel hazırlanan sabunlarla yıkanmaları önerilir.
 
Özellikleri :
  • Hassas bebek ciltlerine özel olarak geliştirilmiştir.
  • Bebek cildini kurutmadan temizler.
  • Hipoalerjeniktir. Bu nedenle bebek cildi üzerinde alerji yapma riski en az seviyedir.
 
Komili'nin hikayesi 1878 yılında, Midilli Adası'nda başladı. O yıllarda Ada,Osmanlı'ya bağlıdır.Komi'li Hasan, Midilli Adası'nda sabun ve zeytinyağı üreterek geçimini sağlamaktadır.Aile, Lozan Barış Antlaşmasından sonra mübadele gereği Ayvalık'a göç eder ve Komili markasının hikayesi burada devam eder.
 
Markanın ne demek olduğu bile bilinmeyen bu yıllarda, Hasan Komili "kalitesiz ürünle alıcıyı bir kez,kendini ebediyen kandırırsın" diyerek yola çıkmış ve kuşaklar boyu sürecek Komili markasının temellerini atmıştır.Bir markanın zeytin ağacı gibi gerekli zamanlarda budanabilirlerse ölümsüz olacağı inanışıyla hep zamanın ötesinde hareket edilmiş markanın yenilikçi ve kaliteli duruşundan hiç vazgeçilmemiştir.
 
SABUN NEDİR ?
Sabun, suyla birleştiğinde temizlemede kullanılan maddelerden kalıp ya da sıvı şekilde olanlara verilen genel isimdir.
Sabunun temizleyici etkisi, suyu çeken ince bir tabaka ile yağ parçacıklarını sarabilme yeteneğinden doğar.
Evlerde kullanılan sabunlar, doğada bulunan bitkisel ve hayvani yağlardan elde edilen yağ asitlerinin tuzlarıdır. Serbest halde bulunan karboksilli asitlerden de çeşitli sabunlar yapılabilir. Sentetik temizleme maddelerinin kullanıldığı 1930 yılından itibaren aynı özellik ve işte kullanılan sabun ve deterjan kavramları birbirinden ayrılmıştır.
 
Sabunun tarihi en az insanlık tarihi kadar eskidir. Pompei'deki lav örtüsü altında kalan toprakta sabun kalıpları bulunmuştur. Modern sabun imali, 19. yüzyılda Fransız kimyageri, Eugène Chevreul'ün sabunun bir yağ asidi tuzu olduğunu göstermesinden sonra gelişmiştir.
Tarihte, sabunlar genellikle sodyum, soda küllerinin ya da potasyum ve tuzlarının ve yağlı asitlerinin kül suyuyla sabunlaştırma tepkimesine girmesi sonucu elde edilirlerdi. Temeldeki yağların hidrolizi gliserol ve rafine sabunu oluşturur.
 
Sabun, temizleme amacı yanında kozmetik, losyon, krem, sprey, ilaç yapımında kullanılır. Endüstride boya, plastik döküm, metal çekme işlerinde, sentetik kauçuk ve plastiklerin birçok türünün üretiminde, su geçirmez tekstil üretiminde, metallerin paslanmasını önleyici yardımcı malzeme olarak birçok alanda kullanılmaktadır.
Sabunun en büyük olumsuzluğu sert sularda köpürmesidir.Köpürme faaliyeti olunca sabun etkisini yitirir.Bunun nedeni ise sert suda bulunan magnezyum ve kalsiyum ile sabunun etkileşmesidir.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: komili, 7723-4, bebek, bakim, sabunu, 3al2, ode,