Alışveriş Videosu

Tat Salatalık Turşusu Cam 720 ml

Tat Salatalık Turşusu Cam 720 ml

5.95

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Kuru Gıda | Konserve - Soslar - Unlu Mamüller | Konserve Grubu | Turşu Konserveler |
Marka: TAT
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Konserve şarküteri pratik ve modern muftakların vazgeçilmezi... Mısır, közlenmiş patlıcan, közlenmiş biber, patlıcan salatası, mantar: yemeklerinize, mezelerinize, salatalarınıza ve hazırladığınız makarnalara lezzet katacak, üstelik zamanınız da size kalacak...

Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri
1967 yılında kurulan Tat Konserve, 2003 yılından bu yana Tat, Sek, Maret ve Pastavilla markalarını çatısı altında bulunduran Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biridir. 

Dünya hasat ve üretimdeki artışı paralel olarak Gıda Fiyat Endeksi’nde 2008 yılında görülen ciddi gerileme, 2009 yılı başından itibaren yükselişe geçmiştir. Ülkemizde, 2009 yılı sebze ve meyve hasatının yüksek olması, fiyatlarının dengeli olmasını sağlarken, özellikle son çeyrekte, taze süt ve ette görülen önemli fiyat artışı işlenmiş ürünlere de yansımış, son aylarda gıdanın enflasyon üzerindeki etkisini artırmıştır. 

2009 yılı boyunca etkin işlteme sermayesi yönetimine odaklanan Tat, faizlerdeki gerileme ve döviz kur riski yönetimi ile finansman giderlerini de 2008 yılına göre önemli ölçüde azaltmıştır. Şirket ayrıca portföyüne yeni ve büyük müşteriler eklemiştir. Tat'ın brüt kâr marjı 2009 yılında %20,2, faaliyet kâr marjı ise %9,1 olarak gerçekleşmiştir. 

Harranova Projesi – dünyanın en büyük salça fabrikalarından biri
Domates işinde dikey entegrasyon ile maliyetleri kontrol altına alma ve yakın coğrafya odaklı ihraç pazarlarında büyüme stratejilerinin ışığında Tat Konserve; Harranova projesi ile GAP bölgesinde Türkiye'nin ve bölgenin en büyük zirai ve sınai yatırımını hayata geçirmiştir. Böylece Tat, önümüzdeki üç yıl içinde Avrupan’nın en büyük; dünyanın ise ilk beş salça üreticisinden biri olmayı hedeflemektedir. 2009 yılında Harranova Salça İşletmesi’nde bir önceki yıla göre önemli bir ilerleme kaydedilerek 141 bin ton domates işlenmiş ve 21 bin ton salça üretimi yapılmıştır. 2009 yılında Harranova’da yıl boyunca gerçekleştirilen yatırım miktarı ise 13,3 milyon TL’ye ulaşmıştır. Ayrıca Harranova’da toprak, bitki, gübre ve sulama suyu analizleri yapmak üzere kurulan tarımsal laboratuar için yetki belgesi alınmıştır. 

Kuvvetli Pazar payları
Tat, 2009 yılında yurt içi pazarındaki liderliğini arttırarak sürdürmüştür. 

Pastavilla markasıyla, premium makarna pazarındaki farklı liderliğini 2009 yılında da yenileyen Tat, yurt içinde gösterdiği başarıyı, ihraç pazarına da taşımayı hedeflemektedir. 

Et şarküteri pazarında Maret markalı ürünlerle Pazar payını artırmaya devam eden Tat, 2010 yılında da pazarın güçlü oyuncularından biri olacaktır. 

Süt grubu ürünlerinde katma değeri yüksek ürünlerle odaklanan Tat, köklü markası SEK ile yeni ambalajında günlük sütü raflara yerleştirmiştir. Özellikle günlük süt, ayran, yoğurt gibi ürünlerde hızlı büyümesine 2009 yılında devam eden Tat, bu iş kolunda 2010 yılında da ciro ve karlılığını artırmayı hedeflemektedir. 

2010 yılı ve sonrası
2010 yılında Harranova’da 200 bin tondan fazla domates işlenmesi planlanmaktadır. Harranova’da tarım, hayvancılık ve sanayi operasyonlarının yanı sıra hayvansal atıklardan enerji üretme projesini gerçekleştirmeyi hedeflenmektedir. 

Tat, Sizlerin istekleri ve eleştirileri doğrultusunda yıllardır köklü bir firma olarak ilerlemeye devam ediyor. Artık sorularınızı, isteklerinizi ve eleştirilerinizi ulaştırabileceğiniz bir yeriniz daha var. Tat sizlerle birlikte yoluna devam etmekten mutluluk duyuyor ve sizleri de bekliyor.

 

Sofraların neşesi, rengi, tadı ve tuzu Tat Turşular ile kusursuz lezzetin ve gösterişli sofraların zevkini doyasıya yaşayın! Hiçbir yemek onlarsız tam değil.

SALATALIK TURSUSU

1) Taze, sert yapılı, küçük boy ve ayni kalınlıktaki salatalıklar kullanılır. En uygun çesit kornisondur.

2) İçlerinde ezik, çürük olanlar ayrılır. Çamur, ilaç artıkları gidecek şekilde ayrılır.

3) Salatalıklar bir kaç yerinden iğnelenerek hazırlanır.

4) Salatalıklar turşu kabına düzgün olarak doldurulurken, tat ve koku vermek amacıyla sarımsak, maydanoz, dilimlenmiş limon gibi şeyler konulabilir.

5) Sebzelerin üzerini örtecek şekilde % 12-13 tuzlu salamura ilave edilir. (1 lt suya 3 tepeleme yemek kaşığı tuz olarak hazırlanır. Sebzelerin salamura dışına çıkmamasına dikkat edilir. Bu nedenle porselen tabak veya baski çubukları sebzelerin üzerine ağırlık olarak koyulabilir.

6) Bundan sonra tursunun olmaması için 18-20 C sıcaklıkta 4-6 hafta bekletilir. Salatalık tursusu olgunluğa geldiğinde renkleri sarıya döner. Ayrıca tat, koku ve aromalarının değişmesi ile de anlaşılır.

Sebze turşularının yapımı genellikle birbirine benzer, sadece lahana ve salatalık turşularının yapımı birbirinden farklıdır. Lahana bünyesinde diğer sebzelere göre daha çok seker ihtiva ettiğinden, en düşük miktarda tuz konsantrasyonu ihtiva eden salamura % 2,5-4 ile hazırlanır.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: tursu, salatalik, 720, tat, cam,