Alışveriş Videosu

Ksp.Pılıc Erp. Fleto Tab.

Ksp.Pılıc Erp. Fleto Tab.

7.45

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Taze Ürünler | Kasap - Şarküter - Açık Bakliyat | Kasap | Piiç KG |
Marka: ERPILIC
Stok Durumu: Var
* Ağırlık belirtin:
Gramaj ile satılan ürünlerimizde %10 farklılık oluşabilmektedir.
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

 

 

Tüketicilere en kaliteli ürünleri sunarak dünyanın sayılı piliç üreticileri arasına girmeyi hedefleyen Erpiliç, 1969 yılında 200 civcivle başladığı üretim sürecine, 1991 ve 1994 yılları arasında Er civciv şirketi kurarak devam ettirmiştir. Daha sonra 1995 yılında ERYEM SAN. ve TİC.LTD. ŞTİ. adı altında yem fabrikasını kurarak entegrasyonun ilk adımları atılmıştır. Şu anda 1800 çalışan, 1300 üreticisi ve 70 bayisi ile faaliyetine devam etmektedir.

2007 yılında % 16 büyüme gerçekleştiren Erpiliç 2008 yılında da saatte 16.000 gün / 240.000 adet kesim kapasiteli kesimhaneye yeni makine yatırımları yaparak saatte 22.000 gün / 330.000 adet kesim kapasitesine ulaşmıştır. Ayrıca ileri işleme bölümünü şarküteri ve hazır gıda olarak ikiye ayırmış, takım çalışmaları yaparak kendine özgü yeni ürünler geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

retim tesislerimiz HACCP Gıda Güvenliği belgesine sahiptir. Ayrıca ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 22000- 2005 Gıda Güvenliği Sistemi Belgesi, TSE Standartlarına uygunluk belgelerine ve İhracat Ön İzin belgelerine sahiptir.  Yeni ürünler geliştirmeye büyük önem veren, pazarını genişletme ve geliştirme doğrultusunda piliç pane, piliç nuget, piliç kroket hazır mutfak ürünleri ile marketlerde yerini almıştır. Bu tesiste şirket prensibi olarak en yüksek teknoloji kullanılmıştır.

 

Tüketicisinin sağlıklı ve dengeli besleme arzusunda olan “ERPİLİÇ” tesislerinde, hijyenik ve islami kurallara uygun kesim yapılmakta olup ürünleri bütün piliç, parça ürünler, şarküteri ürünleri, tabaklı ürünler, sakatatlar ve işlenmiş ürünler olarak gruplandırılmıştır.  Sürekli teknolojiye ve insana yatırım yaparak kalite anlayışından vazgeçmeyen Erpiliç istikrarlı büyüme trendinde pazar payını büyüterek yoluna devam etmektedir.  İleri, teknolojik ve güçlü alt yapısı buşunan entegre üretim tesisleriyle Avrupa standartlarında kalite ve lezzeti bir arada sunan Erpiliç’in üretim tesisleri aşağıdaki ünitelerden oluşur.

 

Sağlıklı beslenme açısından beyaz et; kaliteli protein, düşük yağ ve vitamin-mineral içeriği nedeniyle son derece iyi bir kaynaktır. Kırmızı etlere göre uygun olan fiyatı ile de aile bütçesinin dostudur.

Vücutta yeni dokuların yapımı, varolanların sağlığının devamı ve onarımı için proteinler hayati önem taşır. Büyüme, gelişme, sağlıklı yaşamın sürdürülmesindeki rolü tartışmasız olan proteinler, aminoasitlerden oluşur. İnsan vücudunda yirmi farklı aminoasit vardır ve bunlardan sekizi esansiyel olarak adlandırılır. Vücuda dengeli şekilde alınmaları gereklidir. Aminoasit içeriği dengeli olan beyaz etlerin protein kalitesi yüksek ve vücutta kullanımları kolaydır.

Yağlar; doymuş ve doymamış yağlar olarak ikiye ayrılır. Vücuda belirli oranlarda alınmaları gerekir. Doymuş yağların fazla miktarda alımı kalp sağlığı açısından risk yaratır. Hayvansal kaynaklı gıdaların doymuş yağ içerikleri yüksektir. Beyaz etlerin derisiz göğüs kısmı başta olmak üzere doymuş yağ ve kolesterol içerikleri kırmızı etlere göre oldukça düşüktür. Buna karşın sağlıklı yaşama katkıları olan doymamış yağ içeriği zengindir. Kan yağlarının yükselmemesi açısından beyaz et tüketimi yararlıdır.

B grubu vitaminlerinden niasin, B6 ve B12 vitaminleri için beyaz etler kaynak teşkil ederler. B grubu vitaminleri suda eriyen vitaminlerdir. Vücutta depolanamazlar. Bu sebeple günlük olarak alınmaları gerekir. Beyaz et tüketimi ile özellikle ishal, deri sorunları ve depresyon gibi belirtileri olan, niasin yetersizliğine bağlı olarak oluşabilen Pellegra hastalığı engellenir. İnsülin, hemoglobin ve antikorların üretimine yardımcı, sinir sisteminin çalışmasında ve böbreklerde taş oluşumun önlenmesinde rolü olan B6 vitamini; kırmızı kan hücrelerinin yapımına, sinir sistemi, bağışıklık sistemi ve kalp damar sağlığının korunmasına yardımcı olmak gibi birçok göreve sahip B12 vitamini ihtiyacının sağlanmasında da beyaz etler etkili olur.

Beyaz et; potasyum, fosfor ve demir başta olmak üzere mineral içeriği zengin bir besindir. Potasyum; kan basıncının düzenlenmesinde, sıvı ve mineral dengesinin sağlanmasında, sinir iletiminde ve kasların kasılmasında önemli görevlere sahiptir. Fosfor, vücutta en fazla bulunması gereken ikinci mineraldir. Kemik ve dişlerin sağlığının devamlılığında, enerji elde edilmesinde, böbreğin asitliğinin dengelenmesinde yardımcıdır. Demir ise hücrelere oksijen sağlanması ve kansızlığın engellenmesi gibi vücutta önemli birçok role sahip bir mineraldir.

Beyaz etin yapısındaki lifler kısadır. Bu nedenle sindirimi kolaydır. Sindirim sistemi ile ilgili sıkıntı yaşayanlar, çocuklar ve yaşlılar için de rahat tüketilebilen bir besindir.

Düşük yağ içeriğine bağlı olarak beyaz etin enerjisi de düşüktür. Zayıflamak, aynı zamanda sağlıktan ve lezzetten vazgeçmek istemeyenler için kurtarıcıdır.

Beyaz et tüketimi ile vücuda kaliteli protein, vücut için gerekli vitamin ve mineral alımı sağlanırken sağlığı tehlikeye sokabilecek fazla miktarda kolesterol ve doymuş yağ alımı da engellenmiş olur. Her yaş grubunun tüketebileceği beyaz etler, yeterli ve dengeli beslenmede sağlık bir besin olarak yardımcıdır.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: erpilic, tabfleto, pilic,