Alışveriş Videosu

Pınar Extra Light Süt 1 lt

Pınar Extra Light Süt 1 lt

3.95

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Taze Ürünler | Sütlük Grubu | Süt | Süt UHT |
Marka: PINAR
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Dünyada artan sağlık bilinci ile tüketiciler düşük yağlı ürünlere yönelmeye başlamıştır, Türkiyede de yaygınlaşan bu trende uygun ürünler sunan Pınar süt, yağ oranı en az %40 azaltılmış Light ürünlerini 1995 yılından beri siz tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Sağlıklı beslenmeye ve kendine özen gösteren herkesin severek tüketeceği Pınar Light ürünler, formda kalmak isteyenlerin ve diyet yapanların tercihi olmaya devam ediyor. Pınar Light ürünlerin tam yağlı ürünlerden tek farkı üretim sırasında yağ oranının azaltılmasıdır. Pınar Light ürünler tatlandırıcı içermez.

Dinamik ve aktif hayat tarzlı olan ve sağlıklı yaşam tarzını benimseyenler, hamilelik ve menopoz dönemi içerisinde olan bayanlar için besleyici ve hafiftir. Pınar Light Sütler hiç bir katkı maddesi ve tatlandırıcı içermez.

Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren hayatta kalmamız için gerekli havadan sonra en temel maddedir süt. İçerdiği A ve B2 vitaminleri, demir bakır ve kalsiyum gibi tuzlar ve hayvansal protein ile gelişimimizin baş rol oyuncusudur. İçerdiği kalsiyum ile kemiklerin gelişimine büyük destek olur. Menopoz dönemindeki kadınlarda sıklıkla görülen kemik erimesi  osteoporoz- süt takviyesi ile yavaşlatılabilir. Hatta erken yaşlarda düzenli içilen süt ile hiç başlamaması sağlanabilir. Süt tüketimi vücuttaki kansere neden olan bazı bakterilerin çoğalmasını da engeller. Günde içilecek 2 bardak süt ile prostat, barsak, rahim ve mesane kanserlerinden doğal yollarla korunabilirsiniz. Bakterileri dengede tutan süt mide rahatsızlıklarını önleyip, sindirim sistemini düzene sokar. Bazı ishal çeşitlerinin tedavi edilmesinde de faydalıdır.

Kemik yapısına olan katkısı ile dişlerin, tırnakların ve saçların da sağlıklı ve kuvvetli olmasını sağlar. Tansiyon düşürücü etkisine ek olarak yağsız içilen sütün kolesterolü düşürdüğü de bilinmektedir. Süt çok eski zamanlardan bu yana, cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için kullanılan eşsiz bir kozmetiktir. Kleopatra’nın da deve sütüyle banyo yaptığından bahsedilir. Vücuttaki ödemi de alır. Kuruyup çatlayan dudaklar için en iyi çözüm süt kreması ile masaj yapmaktır. Sıklıkla süt içildiğinde mide yanmasından, gazdan şikayet edildiğini duyarız. Laktoz intoleransı olarak adlandırılan bu rahatsızlık basit olarak süt ya da süt ile üretilmiş ürünleri sindirememek ya da bunda güçlük yaşamak olarak açıklanabilir. Laktaz enziminin eksikliği ya da tam işlev görmemesi durumunda oluşur. Şeker katılmış süt tüketildiğinde bu problem de genellikle çözülmektedir. Ancak ileri safhalarında kahve kreması, çikolata, tereyağı, peynir bile size dokunabilir. Yoğurt bütün bunlardan farklı olarak parçalanmış şeker içerdiğinden zararsızdır.

Sütün Bileşimi

Sütün bileşimi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama inek sütünün bileşiminde şunlar bulunur:

Su % 873
Mineral maddeler % 075
Protein % 340
Laktoz % 470
Yağ % 350
Vitaminler % 035

Sütün Bileşimini Etkileyen Faktörler

Sütün bileşimini etkileyen faktörlerin en önemlileri ise şunlardır:

Besleme
İklim
Hayvanın türü ve ırkı
Hastalıklar
Mevsimsel değişmeler
Laktasyon dönemi
Çevre faktörleri

Sütün Faydaları

1. Büyüme ve gelişmeyi sağlar. Vücudu sağlamlaştırır, güçlendirir.
2. Kemik erimesini önler
3. Mikrobik enfeksiyonlara karşı etkilidir
4. İshali tedavi eder
5. Mide rahatsızlıklarını giderir
6. Sindirim sistemini düzene sokar
7. Ülseri önler
8. Beyne enerji verir
9. Diş çürüklerini önler
10. Kronik bronşiti önler
11. Tansiyonu düşürür
12. Yağsız süt, kolestrolü düşürür
13. Kanserin önlenmesine yardımcı olur
14. Saç ve tırnakların oluşumunda büyük rol oynar.
15. Yaşlanmayı geciktirir.
16. Vücutta ödem yapan sıvıların toplanmasını önler.
17. Cilt üzerinde nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasını engeller.

Süt, büyüme ve gelişmenin temel yapı taşlarını içerir. Vücudun birçok hayati fonksiyonunu sağlayan kalp, sinir ve kas hücreleri için gerekli unsurlara sahiptir. Sütte, kalsiyumun yanı sıra, potasyum, fosfor ve protein bulunur.

Süt Tokluk hissi veriyor

Kadınların menopoz döneminde de ihtiyacı olan kalsiyum ihtiyacı süt ve süt ürünleri ile karşılanabilir.

Yapılan araştırmalara göre vücudumuzun en önemli yapı taşlarından biri kalsiyum. Diyet sırasında kalsiyum alan kişiler daha hızlı kilo veriyor. Bunun nedeni minerallerin yağ yakımını hızlandırması.

Yağların vücuda yerleşmesine engel olan kalsiyum mineralleri özellikle süt gibi sıvılardan karşılandığında ise midede yeterli yer kaplayacağından beyne de tokluk hissi gitmesini sağlıyor.

Bu nedenle diyetlerde az yağlı yoğurt, peynir ve diğer sütlü mamüller çok önemli yer tutuyor.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: pinar, sut, 1/1, extra, light,