Alışveriş Videosu

Pınar Tam Yağlı Süt 500 ml

Pınar Tam Yağlı Süt 500 ml

2.20

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Taze Ürünler | Sütlük Grubu | Süt | Süt UHT |
Marka: PINAR
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Pınar Süt, 1975 yılında Türkiye'nin süt sektöründeki en yenilikçi girişimi olarak, kurulduğundan bu yana ülkemiz hayvancılığına, Türk gıda sektörüne ve Türkiye’de sağlıklı nesiller yetiştirilebilmesine büyük katkılar sağlamıştır.

Dünya trendlerini yakından takip eden Pınar Süt, en sevilen lezzetleri, en sağlıklı ürünleri, en son teknolojiyi kullanan çağdaş üretim tesislerinde güvenilir koşullarda üretip, en modern ambalajlarda sunmaktadır.

36 yıldır sağlıklı, kaliteli, besleyici, lezzetli ve doğal ürünleriyle tüketicilerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan Pınar, bağımsız araştırma şirketi Nielsen tarafından gerçekleştirilen "ilk hatırlanan markalar araştırmasında" süt kategorisinde %30,5 ile birinci sırada yer almıştır.

Besinsel olarak mükemmel bir gıda olan süt özellikle protein, vitamin ve mineraller içerir. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır. Tarihsel olarak, inek ve diğer memelilerden elde edilen süt insanlar için önemli bir besin kaynağı olmuştur. Zaman içinde süt hayvanı sayısının artması ile süt sağım ve işleme teknikleri gelişmiştir. Türkiye'de ilk kez UHT tekniği ile uzun ömürlü taze süt üretimini gerçekleştiren Pınar, süt ve süt ürünlerini bu ileri teknoloji ile ilk günkü lezzeti ve tazeliğinde tüketiciye sunuyor. UHT sözcüğü ultra-heat treatment (ultra ısı işlemi) veya ultra high temparature (ultra yüksek sıcaklık) anlamına gelmektedir. UHT işlemi sütün raf ömrünü günlerden aylara uzatır. Pınar UHT sütleri soğutmadan saklanabilir ve depolanabilir. Homojenize edildiğinden yağı üzerinde birikmez.

Her kutuda aynı lezzeti bulabileceğiniz, içmeye doyamayacağınız en lezzetli süt Pınar Süt’tür.

Sütteki yağ oranı rakiplerinkinden ve TSE’de verilen standardın üzerinde olan, dolayısıyla kalitesini ve uzmanlığını lezzetiyle destekleyen süt.

Pınar Süt, Anadolu’nun özel çiftliklerinde yetişen sağlıklı ineklerden elde edilmektedir. Hijyenik ortamda el değmeden toplanarak, en modern tesislerde doğallığını, besin ve vitamin değerlerini kaybetmeden paketlenmektedir.

Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren hayatta kalmamız için gerekli havadan sonra en temel maddedir süt. İçerdiği A ve B2 vitaminleri, demir bakır ve kalsiyum gibi tuzlar ve hayvansal protein ile gelişimimizin baş rol oyuncusudur. İçerdiği kalsiyum ile kemiklerin gelişimine büyük destek olur. Menopoz dönemindeki kadınlarda sıklıkla görülen kemik erimesi  osteoporoz- süt takviyesi ile yavaşlatılabilir. Hatta erken yaşlarda düzenli içilen süt ile hiç başlamaması sağlanabilir. Süt tüketimi vücuttaki kansere neden olan bazı bakterilerin çoğalmasını da engeller. Günde içilecek 2 bardak süt ile prostat, barsak, rahim ve mesane kanserlerinden doğal yollarla korunabilirsiniz. Bakterileri dengede tutan süt mide rahatsızlıklarını önleyip, sindirim sistemini düzene sokar. Bazı ishal çeşitlerinin tedavi edilmesinde de faydalıdır.

Kemik yapısına olan katkısı ile dişlerin, tırnakların ve saçların da sağlıklı ve kuvvetli olmasını sağlar. Tansiyon düşürücü etkisine ek olarak yağsız içilen sütün kolesterolü düşürdüğü de bilinmektedir. Süt çok eski zamanlardan bu yana, cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için kullanılan eşsiz bir kozmetiktir. Kleopatra’nın da deve sütüyle banyo yaptığından bahsedilir. Vücuttaki ödemi de alır. Kuruyup çatlayan dudaklar için en iyi çözüm süt kreması ile masaj yapmaktır. Sıklıkla süt içildiğinde mide yanmasından, gazdan şikayet edildiğini duyarız. Laktoz intoleransı olarak adlandırılan bu rahatsızlık basit olarak süt ya da süt ile üretilmiş ürünleri sindirememek ya da bunda güçlük yaşamak olarak açıklanabilir. Laktaz enziminin eksikliği ya da tam işlev görmemesi durumunda oluşur. Şeker katılmış süt tüketildiğinde bu problem de genellikle çözülmektedir. Ancak ileri safhalarında kahve kreması, çikolata, tereyağı, peynir bile size dokunabilir. Yoğurt bütün bunlardan farklı olarak parçalanmış şeker içerdiğinden zararsızdır.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: pinar, sut, 1/2, tam, yagli,