Alışveriş Videosu

Pınar Uht Süt 200 ml

Pınar Uht Süt 200 ml

1.35

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Taze Ürünler | Sütlük Grubu | Süt | 1/5 UHT Aromalı ve Sade Sütler |
Marka: PINAR
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

Pınar Süt, 1975 yılında Türkiye'nin süt sektöründeki en yenilikçi girişimi olarak, kurulduğundan bu yana ülkemiz hayvancılığına, Türk gıda sektörüne ve Türkiye’de sağlıklı nesiller yetiştirilebilmesine büyük katkılar sağlamıştır.

Dünya trendlerini yakından takip eden Pınar Süt, en sevilen lezzetleri, en sağlıklı ürünleri, en son teknolojiyi kullanan çağdaş üretim tesislerinde güvenilir koşullarda üretip, en modern ambalajlarda sunmaktadır.

36 yıldır sağlıklı, kaliteli, besleyici, lezzetli ve doğal ürünleriyle tüketicilerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan Pınar, bağımsız araştırma şirketi Nielsen tarafından gerçekleştirilen "ilk hatırlanan markalar araştırmasında" süt kategorisinde %30,5 ile birinci sırada yer almıştır.

Süt, büyüme ve gelişmenin temel yapı taşlarını içerir. Vücudun birçok hayati fonksiyonunu sağlayan kalp, sinir ve kas hücreleri için gerekli unsurlara sahiptir. Sütte, kalsiyumun yanı sıra, potasyum, fosfor ve protein bulunur. Süt, hücre dokularının oluşmasında, yıpranan kısımların yenilenmesinde önemli rol alırken, uzun ve sağlıklı bir hayat için ideal bir besindir. Bilhassa, 2 yaşın altındaki çocuklara tam yağlı süt verilmelidir.

Faydaları saymakla bitmeyen sütün veya sütten yapılan yiyeceklerin günde en az yarım litre tüketilmesi gerekmektedir. Ancak Türkiye'de, kişi başına yıllık süt tüketimi, sadece 5-6 litre düzeyindedir. Dünya yıllık süt tüketimi ortalaması ise 18-20 litredir. Yıllık süt tüketimi, AB ülkelerinde 80-90 litre, ABD'de ise 120 litreye kadar çıkmaktadır.Yarım kilo süt, günlük ihtiyacımız olan; kalsiyumun % 75'ini, fosforun % 60'ını, iyotun % 25'ini, B2 ve B12 vitaminlerinin % 77’sini, C vitamininin % 15'ini, A vitamininin % 23'ünü, D vitamininin ise % 16'sını karşılar.

Dengeli ve sağlıklı beslenmenin en temel öğelerinden birisi olan sütün diğer bazı faydaları şöyle özetlenebilir: Büyüme ve gelişmeyi sağlar. Dişleri korur ve çürükleri önler. Yemek arası içecek olarak dişleri de korur. Hücre ve doku oluşumunda rol alır. Saç ve tırnak oluşumunda rol alır,Yağsız süt, kolesterolü düşürür, A, B, C, D, E, K vitaminlerni içerir, Yaraların çabuk kapanmasını sağlar, Kanın çabuk pıhtılaşmasını sağlar, Kasları güçlendirir, Hücreleri onarır,
Kemikleri sertleştirir, Kronik bronşiti önler, Kemik erimesini önler (yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak kemiklerdeki kalsiyum ve proteini hızlı kaybederiz. Böylece kemikler yavaş yavaş kuvvetini kaybedip, daha kırılgan hale gelir), Beynin gelişmesi ile çalışmasında faydalıdır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: pinar, sut, 1/5, uht,