Alışveriş Videosu

Yörsan Kaymaklı Tava Yoğurdu 1000 gr

Yörsan Kaymaklı Tava Yoğurdu 1000 gr

7.95

Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
Taze Ürünler | Yoğurt - Dondurma | Yoğurtlar | Kaymaklı Yoğurtlar |
Marka: YORSAN
Stok Durumu: Var
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 

YÖRSAN GIDA MMAMÜLLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Avrupa normlarında, modern teknoloji ile üretim yapan Yörsan A.Ş., ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi ve Avrupa ihracat kod numarasına sahip, sağlıklı ve hijyenik koşullarda kaliteli ve lezzetli ürünler sunmayı kendisine ilke edinmiş, dünyanın en büyük beyaz peynir fabrikalarından biridir.

1964'te temelleri atılan Yörsan A.Ş., 2002 yılında Türkiye, Ortadoğu ve Balkanları'ın en büyük süt ve süt ürünleri entegre tesisini kurdu.

Yörsan’ın ürün yelpazesini, beyaz peynir ve taze kaşar çesitleri, olgun kaşar, tereyağ, kaymak, dil, lor, mozzarella (dil, örgü, karabiberli, kekikli, mantar, cevizli, fındıklı, antep fıstıklı, kırmızıbiberli, çesni), salata peyniri, sade ve cevizli gouda peynirleri ile yöresel peynirler oluşturmaktadır. 

Üretimde en son teknolojiyi kullanmayı ilke edinen Yörsan, yöresel peynirlerin imalatını modern tesislerde gerçekleşmektedir. Diyarbakır Örgü, Van Otlu, Urfa, Antep, Mihaliç (Kelle), İzmir Tulumu ve Kıbrıs Hellim Yörsan’ın üretimini yaptığı geleneksel peynirlerimizden bazılarıdır.

Ayrıca Yörsan’ın Susurluk’taki fabrikasındaki laboratuvar uluslararası geçerliliği olan gıda sağlık tahlili yapma yetkisine sahiptir. Türkiye'de Yörsan
Yörsan, Türkiye süt ürünleri pazarında önemli bir paya sahiptir. Peynir üretimininin yüzde 20-25'ini, yoğurt üretiminin ise yüzde 10-15’ini gerçekleştirmektedir. Pazar payını arttırmayı ve satışları en üst seviyeye ulaştırmayı hedefleyen firma, her geçen gün bu amacına bir adım daha yaklaşıyor ve kendisine sürekli yeni ufuklar belirliyor.

Sağlıklı beslenmenin önemli bir besini olan yoğurdun faydaları saymakla tükenmiyor. En son yoğurdun doğal bir nefes kokusu ve diş taşı önleyicisi olduğu da ortaya çıktı.
İşte yoğurdun faydaları; Zararlı bakterilerin üremesini durdurarak bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlar. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasında etkisi vardır, mide rahatsızlıklarını önleyicidir. Şeker hastaları için faydalı bir besindir, kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Kaymağı alınmış ve mutlaka ekşimemiş yoğurt tercih edilmelidir.

Bağırsak düzensizliklerinin giderilmesine, özellikle çocuk ve yetişkinlerde karşılaşılan ishallerin tedavisine yardımcı olur. Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların çoğalmalarına ve hatta yaşamalarına engel olur. Kanser riskini azaltır, özellikle kolon kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Vücuttaki kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur, LDL kolesterolü azaltır. Kandaki asit baz dengesini sağlıklı hale getirir. Süt ve süt ürünlerini tükettikten sonra laktoz intolerans nedeniyle bağırsaklarda gaz problemi yaşayan kişilerde laktozun parçalanması nedeniyle gaz oluşumunu azaltır. 

Bağırsakları temizlediği, zararlı bakterileri önleyerek ishal oluşumunu engellediği için gıda zehirlenmelerine karşı koruyucudur. Bağırsaklarda B vitaminlerinin bolca üretilmesini sağlar. Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle iyi ve rahat bir uyku için idealdir. Kalsiyumun daha fazla emilmesini ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlamaktadır. Antibiyotik kullananlar, ilacın etkisiyle zarar görebilecek yararlı bakterilerin korunması amacıyla yoğurt yemelidirler. 

Midesi çok duyarlı olanlar ile oniki parmak bağırsağı ülseri olanlara dokunabilir. Bu durumda dikkatli tüketilmelidir. Yoğurt ayrıca inulin adıyla bilinen, alt sindirim sistemindeki sağlığı geliştirici bakterilerin üremelerini ve canlı kalmalarını sağlayan prebiotik bir madde içermektedir. Yoğurt gibi fermente süt ürünlerinin üretiminde kullanılan geleneksel laktik asit bakterileri gastrointestinal sistemde canlı kalamaz.

Yoğurt, muhtemelen Asya kökenli bir fermente süt ürünüdür. Genelde koyun sütünden yapılmasına rağmen, inek, keçi, kısrak, manda veya deve sütünden de yapılabilir. Yoğurttaki aktif, canlı kültürler, başka bir deyişle iyi ve dost bakteri kolonileri pastörizasyon ile öldürülmez. Bu faydalı kültürlere probiyotik denir. Bunlar, bağışıklık ve indirim sistemimize yardımcı olur, ishal gibi mide bağırsak sorunlarına iyi gelir.

Yoğurt doğal fermantasyon ürünü olarak tek başına güzel ve yararlıdır. Yoğurt tek başına yenilebilir ayrıca kek, kurabiye, muffin, krep gibi tariflerde önemli kıvamlaştırıcı ve lezzet verici bir rolü vardır. Soslarda, çorbalarda, yemeklerde, tatlılarda kullanılabilir. Yoğurtta bulunan B2 vitamini insan sağlığına çok faydalıdır. Yoğurdun ayrıca yağ yakma özelliğiyle çabuk kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besin olduğu belirlenmiştir.

Yoğurt, hasta ve zayıf bünyeler için, sütten daha besleyici, sindirimi kolay bir gıdadır.

Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların çoğalmasına ve yaşamasına engel olur. Ayrıca içerdiği prebiyotikler sayesinde, sağlıklı bağırsak florasını korumaya destek olur. 

Tifo ve ishal gibi hastalıkların tedavisinde yoğurt yenmesi tavsiye edilir.

Tüberkülozlu hastalar üzerinde de faydalı etkileri vardır.

Özellikle çocuklarda görülen, bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalığının tedavisinde kullanılır.

Yoğurdun içinde bulunan kalsiyum, diş ve saç gelişimini sağlar. Sinir sistemini düzenler.

İçerdiği iyot sayesinde tiroit bezlerini çalıştırır. Guatr hastalığının tedavisine yardımcı olur.

Yoğurdun içindeki flor, diş çürümelerini engeller.

Kolit, alerji, osteoporoz, hazımsızlık, hipertansiyona yol açan, kötü kolesterol ve kalp-damar hastalıklarına karşı güçlü bir koruyucudur.

Yaşlanma sonucu oluşan menopoz durumunda, içerdiği yüksek dozda kalsiyum osteoporoza karşı direnç sağlar.

Vücuttaki kötü huylu kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur.

İçerdiği laktik asit sayesinde, doğal bir uyku ilacı etkisine sahiptir. Yatmadan önce yoğurt yemek, daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: tava, kaymakli, yogurt, 1000, yorsan,