4 adımda evinizde Retro stil

Ev dekorasyonunda Retro stili kullanmak istiyor, fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

4-adimda--dekorasyonda-retro-stil

1. Retro stili evinizde yansıtmak istediğinizde her dönemin kendine ait kumaş ve desenleri olduğunu unutmayın. Bu nedenle mobilya seçerken sevdiğiniz dönemi iyi belirleyin.

2. Mobilyalarınızı seçerken evinizin mimari yapısını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Satın alacağınız mobilyaları evinizin mimari yapısına uygun seçerek yerleştirin.

3. Retro tarzı evinize uygulayabileceğiniz tek alan tabii ki mobilyalarınız değil. Aksesuar seçimi de en az mobilyalar kadar önemli. Örneğin parlak çerçeveli aynalar, retro tarzda saatler, vintage vazolar... Evinizin tamamını retro tarzda döşemek istemiyorsanız, retro mobilyalarınızı fütüristik aksesuarlarla birleştirebilirsiniz.

4. Retro tarzı yatak odanıza taşımak istiyorsanız, güçlü bir kontrast oluşturacak renk ve desende kumaşlar tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda ise vintage görünümlü dolap ve beyaz eşyalar kullanmanız bu stili yansıtmanız için yeterli olacaktır. Yemek odanız içinse modernle retro tarzı birleştiren masa ve sandalyeler kullanabilirsiniz.

Retro dekorasyon fikirleri