6 adımda minimalist çalışma odası

Düzenli çalışma alanlarını seviyorsanız, o halde minimalist çalışma odası tam size göre. Minimal dekorasyon fikirleriyle kullanışlı bir çalışma odası yaratabilirsiniz.

6-adimda-minimalist-calisma-odasi

1. Çalışma alanınızda minimalist bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız, çalışma masanızın sade ve düz bir tasarım olmasına özen gösterin ve olabildiğince aksesuarla fazlalıklarından çalışın.

calisma-odasi

2. Çalışma alanınız için ihtiyacınızın olan malzemelerin listesini çıkarın. Böylelikle çalışma masanızı gereksiz kalabalıktan kurtarın. Örneğin sadece bilgisayara ihtiyacınız varsa, masanızda sadece bilgisayar yer alsın.

calisma-odasi

3. Eğer işiniz belgeler ve kağıtlarla ise çalışma masanızın üzerinde kağıttan dağlar oluşmasına izin vermeyin. Kullanmadığınız ama saklamanız gereken dosyalar için de mutlaka kapaklı bir ofis dolabı edinin.

calisma-masasi-1

4. Görüntü kirliliğine neden olan en küçük ayrıntıyı bile akıllıca saklama yöntemlerini deneyin. Özellikle kabloları saklamaya özen gösterin.

calisma-odasi-1

5. Çalışma odanızda ferah bir görüntü oluşturmak istiyorsanız, her zaman sade ve doğal renkleri tercih edin. Beyaz, gri ve ahşap tonları çalışma odanız için ideal seçim olabilir.

calisma-odasi-2

6. Çalışma masanızın çevresindeki duvarların boş kalmasına dikkat edin. Mutlaka bir resim asmak istiyorsanız bunun için görüş açınızda olmayan bir yeri tercih edebilirsiniz.