Doğal güzellik için tüketilecek 6 besin

Canlı ve güzel bir cildin sırrı, doğru beslenmekten geçiyor. Cilt kuruluğuna avokado, al yanaklar için pancar, sivilceyle mücadelede havuç, kırışıklıklara dut, yaşlanmaya karşı ise ıspanak, brokoli ve kereviz ilaç gibi geliyor.

dogal-guzellik-icin-tuketilecek-6-besin

Avokado

Avokado cilt kuruluğu için birebirdir. İçeriğindeki lutein, glutathion gibi antioksidanlar sayesinde cilde canlılık kazanmasını sağlar. Deriyi kurumaktan korur ve özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derileri iyileştirir ve güçlendirir.

Pancar

Yüzünüzün renksiz ve soluksa, pancar yüzdeki kılcal damarların duvarlarını güçlendirir, cildin canlı kalmasına yardımcı olur.

Maydanoz

İçerdiği antioksidan ve C vitamini etkisiyle cildinizin genç kalmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Havuç

Sivilcelerden şikayetçiyseniz cilt tedavisinin yanı sıra beslenmenize de özen göstermelisiniz. Bol miktarda A vitamini içeren havuç, çok iyi bir sivilce ilacıdır. Havuç aynı zamanda sağlıklı cilt, saç, tırnak için gereken fosforu da içeriyor.

Elma

Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar.

Ispanak

Ispanak, brokoli ve kereviz gibi sebzeler, cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitaminini içerir.