Modern kendin yap askı

Aksesuar askısı yapımı ile evinizi modern bir görüntüye kavuşturabilir, yer kaplamadan eşyalarınızı sergileyebilirsiniz.

kemer-aski

Malzemeler:

- 4 adetahap dübel çubuk

- Mavi boya

- Boya fırçası veya sünger

- Boya bandı

- Kullanmadığınız eski deri kemer

kemer-aski-2

Hazırlanışı:

İstediğiniz yüksekliğe ve aynı çapa sahip 4 ahşap dübel çubuğu (tercihen kavak) seçiniz. Dübel çubuklarını bir mobilyacıdan veya mağazadan satın alırsanız, ideal olarak, fiyat etiketini çıkartmak dışında herhangi bir ön hazırlık (zımparalama veya kesme gibi) gerekmez.

Renkli bir vurgu ekleyebileceğiniz her bir dübel çubuğunun bir bölümünü işaretlemek için boya bandını kullanın. Her bir dübel çubuğunu eşit uzaklıkta ölçün ve bu bölümleri bantlayın. Bantlanmış bölümün yanı sıra her bir ilik çubuğunun uçlarını boyayın. Boya şişesinin arkasındaki talimatlara uygun olarak kurutun.

Boya kuruduktan sonra, koruyucu bir kaplama uygulayabilirsiniz. Çubukları bir masa veya çitin üzerine nazikçe yerleştirin. Dübel çubuklarının bir tarafına ince, düz bir tabaka veya açık koruyucu kaplama uygulayın. Şişenin arkasındaki talimatlara uygun olarak kurutun.

Çubuklar boya ile kaplandıktan ve kuruduktan sonra, çubukları birbirine çekerek tüm tepelerin eşit bir kare şeklinde hizalandığından emin olun. Dübellerin etrafına deri kemerinizi sıkıca sarın. Ardından çubukları dışa doğru en yakın olanı ve sizden en uzaktaki olanları ters yönde hareket ettirerek manipüle edebilirsiniz. Sonraki adımda "rafa" açmak ve dengeli bir taban oluşturmak için aynı şeyi tek tek çubukların her biri ile yapın.

Eşyalarınızı, şapkalarınızı, çantalarınızı veya hafif katlarınızı ve kazaklarınızı hazırlayın, artık yeni askıya asabilirsiniz!

Oldukça işlevsel ve eğlenceli bir proje! Güle güle kullanın.

Fotoğraf Kaynak: everythingaboutdesign.com