Pınar Süt Extra Light Uht 1/2

3,25t

  • Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
  • Marka: PINAR
  • Stok Durumu: Var
  • Sepetinize ürün eklemek için lütfen şube seçiniz!
  • Puan ver
    0 yorum | Yorum yap
    Alışveriş Listeme Ekle

 

0.1lt yağlı süt ile normal sütten daha az kaloriye sahiptir ancak daha fazla protein ve kalsiyum içerir.

Dünyada artan sağlık bilinci ile tüketiciler düşük yağlı ürünlere yönelmeye başlamıştır, Türkiyede de yaygınlaşan bu trende uygun ürünler sunan Pınar süt, yağ oranı en az %40 azaltılmış Light ürünlerini 1995 yılından beri siz tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Sağlıklı beslenmeye ve kendine özen gösteren herkesin severek tüketeceği Pınar Light ürünler, formda kalmak isteyenlerin ve diyet yapanların tercihi olmaya devam ediyor. Pınar Light ürünlerin tam yağlı ürünlerden tek farkı üretim sırasında yağ oranının azaltılmasıdır. Pınar Light ürünler tatlandırıcı içermez.

Dinamik ve aktif hayat tarzlı olan ve sağlıklı yaşam tarzını benimseyenler, hamilelik ve menopoz dönemi içerisinde olan bayanlar için besleyici ve hafiftir. Pınar Light Sütler hiç bir katkı maddesi ve tatlandırıcı içermez.

Uzmanlar, sütte bulunan kalsiyumun bağırsaklardaki, kansere yol açabilen fazla asitleri yok ettiğini ve böylece sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalıştığını belirtiyorlar. New York Kanser Araştırma merkezi'nde kanser hastaları incelendi ve süt içen hastaların kanser hücrelerine bakıldığında, hücre gelişmelerinde yavaşlamaya rastlandı. Böylece, kalsiyumun kanser hücrelerini yavaşlattığı kanıtlanmış oldu. Bostonlu bilim adamları, fermente sütün içerdiği "Asidofilis" bakterisinin de bağırsak kanserine karşı etkili olduğunu söylüyorlar. 

Yapılan araştırmalarda, bu bakterinin kanser üreten hücreleri yok ettiği ortaya çıktı. Japon araştırmacılar, her gün süt içerek mide kanserinden de uzak durulabileceğini savunuyorlar. Yapılan birçok uluslararası araştırmalarda, süt tüketen kişilerde akciğer kanserine de pek rastlanmadı. Johns Hopkins Üniversitesi araştırmacıları, süt içen kişilerde kronik bronşite pek rastlamadıklarını dile getirdiler. Uzmanlar sütün; sigara, alkol ve bol miktarda kahve gibi bağımlılık yapan maddeleri tüketen kişileri bile koruduğuna dikkat çektiler. Yapılan araştırmalarda 1-2 paket sigara içen ve süt tüketmeyen kişilerde, kronik bronşite yakalanma olasılığının daha yüksek olduğu görüldü. 

Dünyanın en yararlı içeceği süt, insanların doğumlarından itibaren ilk aldıkları besindir. İlk günlerinde annelerinin sütüyle beslenen bebeklere, daha sonraları hem anne sütü hem de hayvani sütler verilir. Süt bebeklerin narin vücutlarını sağlamlaştırır, güçlendirir. Süt binlerce yıldır olduğu gibi yine insan vücudunun en fazla ihtiyaç duyduğu içecek olmayı sürdürüyor. Sütün kadınlar için önemi ise, güzelliğe güzellik katması. 

Sütün Faydaları 

·        Büyüme ve gelişmeyi sağlar.

·        Vücudu sağlamlaştırır, güçlendirir. 

·        Kemik erimesini önler. 

·        Mikrobik enfeksiyonlara karşı etkilidir. 

·        İshali tedavi eder. 

·        Mide rahatsızlıklarını giderir. 

·        Sindirim sistemini düzene sokar. 

·        Ülseri önler. 

·        Beyne enerji verir. 

·        Diş çürüklerini önler.

·        Kronik bronşiti önler. 

·        Tansiyonu düşürür. 

·        Yağsız süt, kolestrolü düşürür. 

·        Kanserin önlenmesine yardımcı olur.

·        Saç ve tırnakların oluşumunda büyük rol oynar. 

·        Yaşlanmayı geciktirir. 

·        Vücutta ödem yapan sıvıların toplanmasını önler.

·        Cilt üzerinde nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasını engeller. 

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Pinar, Sut, 1/2, Extra, Light,