Fotoğraflar İle Duvarlara Görünüm Kazandırma

9

Bu yazımızda sizlere fotoğraflarınızı değerlendirerek duvarlara nasıl bir görünüm kazandırabileceğinizi göstereceğiz. Bu tasarım ile oda duvarlarınız artık boş bir görünüm olmaktan çıkacak, ve daha güzel bir görünümle  odanıza yeni bir hava katacaktır. 

Gerekli olan malzemeler;

  • Bant
  • Fotoğraflar
  • Cetvel

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra projemize duvarın ölçüsünü alarak başlıyoruz. Öncelikle fotoğrafları yapıştıracağımız alanı bant ile çerçeve içerisine almadan önce cetvel ile ölçüyoruz ve daha sonra da bant ile çerçeve şeklinde bantlıyoruz.

1

 

Yukarıda görmüş olduğunuz bant çerçeveyi işlem bittikten sonra geri çıkaracağımızdan dolayı bu çerçeve tamamen işimizi kolaya almamız için uyguladık.

2

Şimdi, fotoğrafın arkasına bantı iki taraflı olacak şekilde yapıştırıyoruz ve ilk olarak çerçevenin içerisine yapıştırıyoruz. (Dilerseniz çift taraflı bant ta kullanabilirsiniz.)

3

 

 

İlk fotoğrafı yerleştirdikten sonra, diğer fotoğrafı onun alt çarprazına yerleştireceğimiz için, ilk fotoğrafın yanına temsili bir resim koyuyoruz .

4

 

Daha sonra yapıştıracağımız ikinci fotoğrafı temsili fotoğrafın altına yapıştırıyoruz ve temsili fotoğrafı da tekrar kaldırıyoruz.

5

 

Aynı şekilde çerçevenin tamamını doldurana kadar devam ediyoruz ve sonunda duvarınızın nasıl bir görüntü aldığını görmüş olacaksınız.

6

 

Çerçeveyi tamamen doldurduktan sonra bantı çıkarıyoruz ve duvarınızın muhteşem görüntüsünü bırakıyoruz.

7

 

Bu uygulamayı dilerseniz diğer odalarınıza veya iş yerleriniz de küçük çaplı bir çalışma yapabilirsiniz.

8

 

9

 

 

'Alıntıdır'