Gofret Kutularından Şekerlik Yapımı

1

Evlerimizde çocuklarımızın sık olarak tükettiği gofret kutularından harika bir geri dönüşüm projesi ile sizlere şekerlik ve baharatlık yapımını sunacağız. Evlerinizde şekerlik veya baharatlık vardır . Fakat kendi yapacak olduğunuz bu kavanozları kullanırken ve mutfağınızdaki görünüşü de ayrı bir güzellik katacaktır. 

Gerekli Malzemeler;

  • Boş Gofret Kutuları (Sitemizde 3 adet verilmiştir. Fakat siz dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.)
  • Ham İplik
  • Boya (İpleri boyamak için)
  • Harfler (Dilerseniz hazır olarak alabilirsiniz)
  • Yapıştırıcı

Öncelikle Kutuları güzel bir şekilde temizliyoruz. Daha sonra ham ipliğimizle kutuları tamamen kaplıyoruz. (sarıyoruz).

2

İpliği tamamen sardıktan sonra boşluk kalmayacak şekilde kontrol ediyoruz. Ve aşağıdaki gibi olmasını sağlıyoruz.

3

 

Şimdi ise ipi sardıktan sonra kutularımızın tam orta kısmını aynı seviyede olacak şekilde boyayacağız. Boyamaya başlamadan önce cetvel ile ölçtükten sonra ortaya kuşak şeklinde boya yapıyoruz. Üç kutumuz var üçüne de farklı renklerde boya yapacağız ki daha güzel bir görüntü elde edelim.

4

 

 

Son olarak harfleri yapıştırma işlemine geldi. Dışarıdan hazır olarak almış olduğunuz harfleri isterseniz (Çay,Şeker Tuz) şeklinde isterseniz de ingilizce olarak (şekildeki gibi) yazabilirsiniz.

5

 

Harfleri de yapıştırdıktan sonra baharatlık çeşitlerimizi kullanmaya başlayabiliriz. Basit ama kullanışlı bu baharatlıklar mutfağınıza güzel bir görünüm katacaktır.

1

 

 

 

‘Alıntı’

Yorum Yaz
  1. ceyda

    ben bu baharatlıkları çok beğendim şimdiden yapmaya başlıyorum ,atıklardanda ne kadar güzel şeyler olduğunu ve oluştuğunu anladım,teşekkürler. :)

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA ImageReload Image