Banat Seyahat Seti Diş Fırçası + Diş Macunu 33 gr

9,95t

 

 Diş fırçasında öncü firmalardan biri olan banat tüm ürünlerini büyük bir hassasiyetle dizayn etmektedir.
 Diş sağlıoğınızı ömemseyin doğru diş fırçası seçin.
 Banat Acrobat, ağız sağlığı için önemli bir katkıda bulunan, uluslarası iki patente sahip yenilikçi ve ayırt edici bir diş fırçasıdır.
 Patentlerde biri olan ve ürüne ismini veren yarıklı gövde yapısı, hafiflik sağlarken, fırçalığın kenarına tutunarak diğer diş fırçaları ile teması önler. Bu sayede virüs ve bakterilerin fırçadan fırçaya yayılması engellenir.
 Fırçalıkta düzen ve maksimum hijyen sağlanır. Banat Acrobat'ın patentle korunan diğer özelliği ise boyun kısmındaki elastomer dolgulu çift duvarlı yapı. Bu yapı sayesinde diş fırçasının başı, fırçanın aksı etrafında sağ ve sol yanlara doğru esneyerek diş etlerine uygulanan olası basıncın azaltılmasına katkıda bulunur.
 
AĞIZ BAKIMI & DİŞ FIRÇALAMA
 
Ağız Bakım Ürünlerini Nasıl Seçmeliyim? 
Piyasada çok çeşitli ve cazip kılınan pek çok ürün olması sizi şaşırtabilir. Seçim yaparken onaylanmış ve dişhekiminizin tavsiye ettiği ürünleri satın almaya dikkat etmelisiniz. En iyi diş macunu ve en iyi fırça hangisidir sorularının cevabı, kişinin ağız durumuna göre değişebilir.
 
Bir Diş Fırçasını Ne Kadar Kullanabilirim? 
Genelde 3-4 ay kullanılabilir. Diş fırçasının bozulduğunu kıl demetlerinin birbirinden ayrılmasından, dağılmasından ve eğilmesinden anlayabilirsiniz. Sert kıllı fırçalar dişlerinize zarar verebilir. Çocuklar ise henüz doğru fırçalamayı tam olarak uygulayamadıklarından daha çabuk fırça eskitirler. 
 
En Doğru Diş Fırçalama Tekniği Hangisidir?  
Öncelikle fırça 45 derecelik bir açıyla dişe yaklaştırılmalı ve dişin eni doğrultusunda ileri-geri hareketlerle fırçalanmalıdır. En son dişetinden aşağıya doğru bir süpürme hareketiyle işlem tamamlanır. Dişlerin iç yüzeyleri , özellikle ön bölgeler dar olduğundan fırça dik olarak sokularak fırçalanmalıdır. Unutulmamalıdır ki,  bakteri plağı ve yiyecek artıklarının yoğun olduğu dişlerin arka yüzleri, arka dişler ve dil de temizlenmelidir. Genellikle sadece ön dişlerin ön yüzeyleri fırçalandığından çürükler daha çok arka bölgelerde oluşmakta , diş taşları ise çok az fırçalanan alt ön bölgede olmaktadır.
 
Uygun Bir Teknik Kullanılmazsa Dişler Zarar Görür mü?
Evet. Dişler çok sert bir tabaka olan mine ile kaplı olmasına rağmen sadece yanlış bir teknikle uygulayacağınız bir fırçadan bile büyük zarar görebilir. Hem dişin üst kısmında, hem de kökü kaplayan tabakada aşınmalara, dişetlerinde de çekilmelere yol açabilir. Bu durumda dişler çürüğe daha yatkın hale gelir. dişleri aşındıracak kadar büyük bir kuvvetle diş fırçalamaktan kaçınılmalı ve yumuşak hareketlerle fırça oynatılmalıdır.
 
Diş Etlerinin Fırçalanması Neden Gereklidir?
Yapılması gereken başka bir işlem de diş etlerini fırçalamaktır. “Ama doktor, diş etlerim kanıyor...” şikayeti olsa bile fırçalamaya devam edilmelidir, çünkü diş etlerini besleyen damarlar dolaşım bozukluğu sonucunda dolgunlaşmıştır. Buna tıp dilinde “konjestiyon” denir. Tedavi etmek için kılcal damarları açmak yani fırça yapmak gerekecektir. Böylece diş etinin damarları iyileşir ve kanama da kendiliğinden durur. Diş etinin fırçalanması, diş eti hastalıklarından korunmanın en etkin çarelerindendir.

 

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Banat, Dis, Fircasi, Pocket, Travel, Mac+hed.,