Sütaş Süzme Beyaz Peynir 500 gr

10,95t

 

Sofralarımızın lezzeti

Sofralarımızın geleneksel lezzetidir peynir. Kahvaltıda başlar peynirle buluşmamız, öğle yemeğine, ikindi kahvaltılarına ve akşam yemeğine dek devam eder.
Kalsiyum, protein, D vitamini ve çinko açısından da zengin bir besindir peynir. Pek çok çeşidi vardır. Yumuşak, sert veya yarı sert olabildiği gibi, üretiminde kullanılan sütün türüne, yağının azlığına ya da çokluğuna bağlı olarak çeşitlenir.

Sütaş Peynir

Sütaş'ın her damak zevkine uygun çeşit çeşit peynirleri lezzetten ödün vermeyenlerin tercihi.

Sütaş peynir ailesinde her günün değişmez seçimleri taze beyaz ve kaşar peynirlerin yanı sıra, gurme damaklar için özel olarak üretilmiş, Türk peynir kültürünün zenginliğini Sütaş kalitesi ile birleştirmiş çeşit çeşit özel lezzetler de bulunuyor. Özenle hazırlanmış sofralar, ailece paylaşılacak ziyafetler için...

Hepsi % 100 doğal, hepsi Sütaş kalitesiyle.

 

Sütaş Süzme Peynir nedir?

Sütaş Süzme Peynir, modern bir beyaz peynirdir. Geleneksel peynirlere göre daha hafif bir kokuya, keskin olmayan bir lezzete sahip olduğu için, özellikle yeni lezzetlere açık olan tüketicilere hitap ediyor. 

Diğer peynirlerden farkı nedir?

En önemli farkı, tadında ve kıvamında. Tadında, tazelik ve mis gibi süt kokusu var. Yumuşacık lezzetiyle, yemesi çok kolay ve keyifli. Ağzınızda eriyip giderken, lezzeti de yavaşça damağınıza yayılıyor. Kıvamı ve yapısı; peynir dünyasında özlenen bir yenilik. Hem rahat dilimleniyor, dağılmıyor; hem de sürülebilecek bir kıvamda. 

Nasıl üretiliyor?

Sütaş Süzme Peynir’i ortaya çıkaran teknolojinin adı, “ultra filtrasyon”. Ultra filtrasyon, yani süzme işlemi, aynı zamanda bu ürünün adının da kaynağı. Bu peynir, süzülerek yoğunlaştırılmış sütten yapılıyor. Süzme işlemi mayalanmadan önce yapıldığı için, peynirin içindeki tüm protein değeri korunmuş oluyor. 

Bu peynir nerelerde kullanılabilir?

Süzme peynir, beyaz peynirin kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Örneğin güne başlarken, sabah kahvaltıları için birebir. Bunun yanında, gün boyunca bir atıştırmalık olarak da protein yönünden zengin bir seçenek. Küp küp yapıldığında bir Akdeniz salatasını süsleyebilir, ikramlık lokmalar, kanepeler veya dip soslar hazırlarken malzeme olarak kullanılabilir, hatta birçok yemek ve tatlı tarifinde mükemmel sonuçlar verir...

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Sutas, Suzme, Beyaz, Peynir, 500, Gr,