Yörükoğlu Yarım Yağlı Kova Yoğurdu 2000 gr

8,95t

 

Yörükoğlu, güven, lezzet ve sağlık dolu!

Yörükoğlu Süt ve Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1977 yılında Yörükoğlu Süt Sanayi adı altında 1 ton/gün kapasite ile süt mandırası olarak üretimine başlamıştır. Firmamız, 1991 yılında Limited Şirket statüsüne dönüştürülerek 40 ton/gün kapasite ile üretimine devam etmiştir. Eylül 2005 ‘de A.Ş.’  ye dönüştürülerek 400 ton/gün kapasite ile üretimine devam etmektedir.

İnsan sağlığına verdiğimiz önem, gelişen teknolojiyi izleme arzumuz ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda daha yüksek hijyen standartlarında ve teknolojik imkanlarla üretim yapmak üzere 1993 yılında Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesislerimizin temeli atılmıştır.  Organize Sanayi Bölgesinde 11000 m² kapalı alan üzerine kurulmuş 400 ton/gün süt işleme kapasiteli tesislerimiz 1996 yılı Ağustos ayında üretime başlamıştır.2004 yılında steril ürünlerin üretimi amacı ile mevcut arsamız üzerine kurulan yeni tesisimiz faaliyete geçmiştir.

Yıllardır süregelen çalışmalarımızın ve birikimimizin meyvesi olan, doğa ve teknolojinin uyum içinde olduğu modern üretim tesislerimizi tüketiciler ve müşterilerimizin hizmetine sunmaktan onur duymaktayız. Üretim tesislerimizde yoğurt, beyaz peynir, klasik (kültür ilavesiz) peynir, kaşar peyniri, süzme yoğurt, ayran, tereyağı, lor peyniri, krema, krem peynir, dil peyniri, örgü peyniri, Urfa peyniri, otlu peynir, Çerkez peyniri, pastörize süt, kaymak, krem şanti, UHT süt,meyve nektarları, meyve suları,aromalı UHT sütler,köy tipi peynir, sütlü tatlılar, UHT krema, hellim peyniri, mozzarella, suda mozzarella üretimi, reçel grubu ve bal paketleme yapılmaktadır.

Ürettiğimiz ürünlerin bayilerimiz ve müşterilerimize satışı yapılmaktadır.

Yoğurdun suyu çok vitaminlidir. Bu yüzden, süzmeden yenilmesi yararlıdır. İçinde yüksek oranda B vitamini bulunur. Şeker hastaları için çok yararlı bir besindir. Kaymağı alınmış ve ekşimemiş bir yoğurdu, rahatlıkla şeker hastalarına yedirebilirsiniz. Özellikle akşam meyve tüketiminden sonra yenilen yoğurt, midede biriken şekeri dengeler. Böylece bedenin şekeri ortadan kaldırmak için ürettiği ensülin salgısını azaltıp, ensülinin bedene verdiği zararı ortadan kaldırır.

Yoğurdun bir diğer özelliği sindirimi kolaylaştırmasıdır. Bağırsakların çalışmasına yardım eder. Ancak midesi çok duyarlı olanlara ve onikiparmak bağırsağı ülseri olanlara dokunabilir. Yoğurt, hasta ve zayıf bünyeler için, sütten daha besleyici, sindirimi kolay bir gıdadır. Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların çoğalmasına ve yaşamasına engel olur. Tifo ve ishal gibi hastalıkların tedavisinde yoğurt yenmesi tavsiye edilir.Tüberkülozlu hastalar üzerinde antibiyotik etkisi vardır. Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde önemli etkisi vardır. Özellikle çocuklarda görülen, bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalığının tedavisinde kullanılır. Yoğurdun içinde bulunan kalsiyum, diş ve saç gelişimini sağlar. Sinir sistemini düzenler ve kişiyi çabuk öfkelenmeye karşı korur. İçerdiği iyot sayesinde tiroit bezlerini çalıştırır. Guatr hastalığının tedavisine yardımcı olur.

Yoğurdun içindeki flor, diş çürümelerini engeller. Kolit, alerji, osteoporoz, hazımsızlık, hipertansiyona yol açan, kötü kolesterol ve kalp-damar hastalıklarına karşı güçlü bir koruyucudur. Yaşlanma sonucu oluşan menopoz durumunda, içerdiği yüksek dozda kalsiyum osteoporoza karşı direnç sağlar. Vücuttaki kolesterol miktarının azalmasını sağlar. Rahatlatıcı etkisi vardır. Gece yatmadan önce yoğurt yemek, deliksiz bir uyku çekmenizi sağlar.

Günün her saatinde rahatlıkla tüketebileceğimiz ve sağlığımıza da hiçbir zararı olmayan bir besindir, yoğurt. Yoğurt hem hastalıklara karşı bir koruyucu hem de fiziksel güzelliğimizi sağlayan muhteşem beyazlardandır. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, yoğurdun faydalarından bahsediyor:

“Özellikle kadınlar günde yarım kilo yoğurt yemeliler. Yoğurt karın yağlarından kurtulmak isteyen hanımların çok işine yarayacak. Yoğurt kalsiyum bakımından zengin bir besindir. İçeriğinde bulunan konjuge linoetik asit (CLA) karın yağlarını eritir. Yoğurdun karın bölgesinden fazla yağları erittiği araştırmalar sonucunda da kanıtlandı. 1 sene boyunca düzenli olarak yoğurt tüketen kişilerin tüketmeyenlere göre daha hızlı yağ yaktığı gözlendi. Her gün düzenli olarak yoğurt yemek karın yağlarından sizi kurtaracaktır.

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Yorukoglu, Yogurt, 2250, Gr, Yarim, Yagli, Kova,