Banyo dekorasyonu nasıl olmalı?

Bütçenizi zorlamadan yeni bir banyoya sahip olabilirsiniz! Bunun için kendinizin rahatlıkla yapabileceği bir kaç değişiklik hem tasarruf etmenizi hem de sıcak bir banyo dekoru elde etmenizi sağlayabilir.

banyo-dekorasyonu-nasil-olmali

Öncelikle detayları belirleyin. Banyonuzu yenilerken fonksiyonellik ilk dikkate alacağınız şey olmalı. Havlulukları koyacağınız yerleri belirleyin, bornoz ve diğer eşyalarınızı asmak için kancalar kullanın. Ayrıca açık raflar da ekleyebilirsiniz. Bu size havlular ve aksesuarlar için fazladan yer sağlayacaktır. Eğer yeni bir tuvalet alacaksanız mutlaka su tasarruflu seçin. Bu size zaman içinde büyük miktarda su tasarrufu sağlayacaktır.

banyo-dekorasyonu

İkinci aşama güzel bir renk seçmek olmalı. Beğendiğiniz tonu seçin ve sonrasında o renk etrafında dekorunuzu şekillendirin. Örneğin seçeceğiniz uçuk lavanta rengi banyoyu çekici hale getirecek ve porselen karolar ve krom dokunuşlarla dengeyi sağlayacaktır. Benzer tonda çiçekli banyo perdeleri ve el havluları ile bitirici dokunuşu yapabilirsiniz.

lavanta-rengi-banyo

Sırada banyonuzu ferah göstermek var. Bunun için mekanda kullanacağınız sepetler ve kutular hem havlularınızı saklayacağınız yeri size verecek, hem de dekora katkı sağlayacak. Küçük dolaplar her zaman iyi bir seçenek olacaktır. Kalabalığı ortadan kaldırmak için kapılı dolaplar seçin.

banyo-dolabi

Duvarlara dokunmak bir başka farklılık yaratan faktör olacaktır. Banyonun duvar karolarını değiştirmek ya da duvar kağıdı döşemek hem zaman kaybettirecek hem de maliyeti artıracaktır. Bunun yerine banyo duvarlarında bordür kullanabilirsiniz. Duvarı ikiye bölecek olan bordürün alt ve üst kısımlarını farklı boyamak dramatik bir değişiklik yaratacak.

banyo-dekorasyonu-1

Banyonuzun dekoruna dokunacaksanız mutlaka lavaboyu değiştirin. Eski lavabo banyonu oldukça eski göstereceğinden değiştirilmesi gerekecektir. Bunun için son trendi takip etmek yerine, klasik sütun ayaklı bir lavabo seçin. Dokunuşu krom renginde armatürlerle bitirin.

banyo-lavabo

Küçük banyo dekorasyonu için tıklayın

Duşakabinin önüne stilinize uygun bir paspas koymayı da unutmayın.