Whatsapp'ta 'hikaye' dönemi başlıyor!

Kısa bir süre önce Instagram'a gelen ve kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören bir özellik pek yakında Whatsapp'a da gelecek!

wa-hikaye-donemi

İlk etapta Snapchat ile popülerleşen ve sonrasında Instagram, Facebook gibi platformlara da gelen Hikayeler (Stories) özelliğinin yakın bir zamanda WhatsApp’ta da yer alacağı söyleniyor.

Facebook ve de Instagram gibi bir sosyal medya uygulaması olmayan WhatsApp, kullanıcıların rehberinde bulunan ve uygulamaya sahip olan herkesle iletişime geçmeyi kolaylaştırıyor. Bunun için rehberinizdeki alakalı alakasız pek çok kişiyle hikaye paylaşılması durumu biraz sıkıntı yaratabilir. Tabii ki bunların sadece belirli kişilerle paylaşımı da mümkün olacak.Gizlilik ayarlarından hikaye paylaşılacak kişiler belirlenebilecek.

Ayrıca Whatsapp'a gelen bir diğer yeni özellik sayesinde konuşma kayıtlarınız, hesabınız, kısacası Whatsapp'a dair her şeyiniz kilit altına alınabilecek. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları izleyerek ayarı değiştirmeniz;

Ayarlar>Hesap>İki adımlı doğrulama>Aktive et seçeneğine girmesi gerekiyor. (Bu ayarı göremiyorsanız, henüz güncelleme telefonunuza gelmemiş demektir, daha sonra tekrar deneyin!)

Sonrasında uygulama sizden bir e-posta adresi ya da 6 haneli rakamlardan oluşan şifre isteyecektir. E-posta adresinizi vermek zorunda değilsiniz; fakat oluşturduğunuz şifreyi unutmanız durumunda kurtarma işleminin bu şekilde çok daha zor olacağını belirtelim.

Bu ayarı yaptığınızda artık sizin izniniz olmadan hiç kimse Whatsapp hesabınıza giremeyecek ve başka bir telefonda Whatsapp hesabınızı kullanamayacak.Bunu yapabilmesi için şifrenizi bilmesi gerekecek.