Happy Center ile Bisiklet Turu

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen, Happy Center-Bisikletliler Derneği sponsorluğunda, Yeşilay gönüllüsü 200 bisikletçi, baharın ilk günlerinde Sağlık Haftası ve Polis Haftası'nı kutlamak amacıyla Haliç çevresinde bir bisiklet turu yaptı.

resimm2

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Bisikletliler Derneği ortaklığında gerçekleşen geziye, yurtdışından Türkiye'ye gelerek okuyan yabancı öğrenciler de katıldı.

Sabah saatlerinde Sepetçiler Kasrı önünde toplanan yüzlerce bisikletçi, çay ve börek yiyerek kahvaltılarını yaptıktan sonra yola koyuldu.

Eminönü ve Balat'ı geçen Yeşilay gönüllüleri, Haliç Köprüsü altında bulunan Yunus ekiplerinin bulunduğu Motosikletli Polis Timleri Amirliği'ne uğradı. Burada Polis haftası dolayısıyla polislere çiçekler verilirken, polisler de Yeşilay gönüllülerine teşekkür ederek kısa bir gösteri yaptı.

Burada bir açıklama yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Av. Muharrem Balcı, polislerin "Polis Haftası"nı kutlayarak, "Yeşilay polisleri kendine doğal bir partner olarak görmektedir. Bizler toplumun bağımlılıklardan uzak, özgür bir hayat yaşamasını istiyoruz. Hergün yüzlerce insanın hayatını kaybetmesini engellemeye çalışıyoruz. Sizler de bize bu konuda destek veriyorsunuz. Sizlere çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Polis eskortu eşliğinde geziye devam eden Yeşilay gönüllüleri, Miniatürk'e uğrayarak, burada bulunan maketleri ziyaret etti. Türkiye'deki tüm tarihi ve turistik mekanların maketlerinin bulunduğu alanda dolaşan Yeşilay gönüllüleri, kısa bir Türkiye turu yapma imkanına da kavuşmuş oldu.

Miniatürk'te keyifli anlar geçiren Yeşilay gönüllüleri ardından yol üzerinde bulunan Eyüp Devlet Hastanesi'ne uğradı, sağlık personeline çiçek vererek Sağlık Haftası'nı kutladı. Yeşilay heyetini kapıda karşılayan Opr. Dr Ömer Ergün ve Uzm. Dr Mehmet Tüysüz çiçekleri tüm sağlık görevlileri adına kabul ettiklerini belirterek, "Bu inciliğiniz dolayısıyla teşekkür ederiz. Yeşilay bizim gönlümüzde her zaman ayrı bir yere sahip olacaktır dediler.

Image-1542053-Image-1542053-bisiklet5

Eyüp Devlet Hastanesi'nden tekrar yola koyulan Yeşilay gönüllüleri Balat ve Eminönü'nü geçerek Sepetçiler Kasrı'nda gezilerini sonlandırdı.

Güneşli bir haftasonunu son derece güzel bir etkinlikle süsleyen Yeşilay gönüllüleri böyle gezilerin sık sık düzenlenmesini istedi.

doktor

Spor’a ve sağlıklı yaşama destek vermek amacıyla düzenlenen bu etkinliğe Happy Center ailesi olarak katılmanın ve destek vermenin tatlı onurunu yaşıyoruz. Bu güzel etkinlikte yanımızda bulunan tüm katılımcılara sonsuz teşekkürlerimizle.

Etkinliğin Kanal D ana haber bülteninde yayınlanan videosunu izleyebilirsiniz.

Ana Sayfa Sosyal Sorumluluk