Duru Beyaz Gül Banyo Sabunu 4x150 gr

12,95t

 

Duru 4x175 Gr Sabun Gulx
Bu gül goncalı güzel sabun sardunya ve gül yağı içermektedir. 
Çiçekler şafaktan önce biçilmelidir ki narin ve güzel kokusu uçmasın.
Nem, özellikle taç yapraklarına zarar verebilir bu yüzden de damıtma için toplama saatleri çok önemlidir. 
Geleneksel buhar damıtma tekniği ile yeni toplanmış çiçeklerin yarım tonu birbirleriyle karıştırılır 
ve çok az bir yağ elde edilir. 
Kullanırken zevk alacağınız bir sabun.
Denizli bölgesinden yerin 2400 mt altından yüzeye buhar olarak çıkan bu termal suyu 
(bu su tüm ürünlerimizi netleştiriyor canlandırıyor ayrıca içinde bakteri oluşumu çok yavaş,
ayrıca tüm ürünlerimizde biz bu suyu kullanıyoruz)
Asos bölgemizin hava akımlarından dolayı tertemiz kalan atmosferinden elde edilen Organik zeytinyağı
(beslenme- yenileme), Jojoba(yağ dengeleme parlaklık- kolay tarama)  
Akşam Çuha çiçeği yağı(koruma - beslenme) Macadamia (tam bir nemlilik) yağı 
Fıstık yağı(koruma-besleme) her derde deva Ceviz yağı (dökülmeye-besleme) ve Üzüm çekirdeği 
(hücre yenileme-antioksidan) yağı Hint yarım adasından hint yağı ( saç ve kirpik dökülmesinde) 
ile tam bir rahatlatır ürünü kremi ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. 
Tüm kozmetiğin ana maddesi gül çiçeğinin özlerini bu sabunda bulacaksınız.
 
Duru Grup, gıda, temizlik ve diğer ihtiyaç maddeleri ile kişisel bakım ürünlerini, doğru zamanda doğru yerde bulunabilir kılan, hizmette ve kalitede devamlılığını sağlayan, başarı odaklı çalışan, ilkeli, saygın, tercih edilen, sosyal, paylaşımcı, örnek, öncü ve aynı zamanda alçakgönüllü bir satış ve dağıtım organizasyonudur.
 
1973 yılında Yaşar Duru liderliğinde, Yaşar Duru ve Sakıp İnceel tarafından bir ticarethanede başlatılan ticari faaliyet, bugün ikinci neslin yönetiminde, "gıda, temizlik ve diğer ihtiyaç maddeleri ile kişisel bakım ürünlerinin , ülke genelinde satış ve dağıtımını yapan lider kuruluş olma " vizyonu doğrultusunda büyüyerek gelişimini sürdürmektedir.
 
Duru Grup, bünyesinde, Akdeniz ve Ege bölgelerinde konuşlanmış benzer tarzlarda çalışan satış ve dağıtım şirketleriyle, sadece bu şirketlerin ortak ihtiyaçlarına yönelik hizmet üreten destek şirketlerinden oluşan entegre bir organizasyondur.
 
Antalya merkez yerleşim yeri 22.000 metrekare açık alan, 13.000 metrekare kapalı alan üzerine; İzmir merkez yerleşim yeri 15.000 metrekare açık, 4.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu depolarıyla ; kalite standardı yüksek ve iyi tanınmış markaların bölge distribütörü(dağıtıcı) konumunda olup ; yerel zincir marketlerden eczanelere, tatil köylerinden restoranlara kadar 16000'ın üzerindeki ürün portföyü(mal varlığı) ile yaklaşık 10.000'in üzerinde, oldukça geniş bir müşteri portföyüne rota sistemi ile periyodik aralıklarla ziyaret ederek tüm bölgelerde yaklaşık 500 personel ve 300 araçla hizmet sunmaktadır.
 
Duru Grup, satış ve dağıtım sektöründe yeniliklere imza atmış bir organizasyondur. Müşterileri ile üretici firmaların yetkililerini buluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve özel ihtiyaçları için birlikte çözüm üretmek amacı ile her yıl düzenlediği "Duru Grup Fuarı" ile Türkiye'de kişisel bakım ürünleri sektöründe kendi fuarını düzenleyen ilk fırma özelliğini taşımaktadır.
 
SABUN NEDİR ?
Sabun, suyla birleştiğinde temizlemede kullanılan maddelerden kalıp ya da sıvı şekilde olanlara verilen genel isimdir.
Sabunun temizleyici etkisi, suyu çeken ince bir tabaka ile yağ parçacıklarını sarabilme yeteneğinden doğar.
Evlerde kullanılan sabunlar, doğada bulunan bitkisel ve hayvani yağlardan elde edilen yağ asitlerinin tuzlarıdır. Serbest halde bulunan karboksilli asitlerden de çeşitli sabunlar yapılabilir. Sentetik temizleme maddelerinin kullanıldığı 1930 yılından itibaren aynı özellik ve işte kullanılan sabun ve deterjan kavramları birbirinden ayrılmıştır.
 
Sabunun tarihi en az insanlık tarihi kadar eskidir. Pompei'deki lav örtüsü altında kalan toprakta sabun kalıpları bulunmuştur. Modern sabun imali, 19. yüzyılda Fransız kimyageri, Eugène Chevreul'ün sabunun bir yağ asidi tuzu olduğunu göstermesinden sonra gelişmiştir.
Tarihte, sabunlar genellikle sodyum, soda küllerinin ya da potasyum ve tuzlarının ve yağlı asitlerinin kül suyuyla sabunlaştırma tepkimesine girmesi sonucu elde edilirlerdi. Temeldeki yağların hidrolizi gliserol ve rafine sabunu oluşturur.
 
Sabun, temizleme amacı yanında kozmetik, losyon, krem, sprey, ilaç yapımında kullanılır. Endüstride boya, plastik döküm, metal çekme işlerinde, sentetik kauçuk ve plastiklerin birçok türünün üretiminde, su geçirmez tekstil üretiminde, metallerin paslanmasını önleyici yardımcı malzeme olarak birçok alanda kullanılmaktadır.
Sabunun en büyük olumsuzluğu sert sularda köpürmesidir.Köpürme faaliyeti olunca sabun etkisini yitirir.Bunun nedeni ise sert suda bulunan magnezyum ve kalsiyum ile sabunun etkileşmesidir.
 

 

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Duru, Sab.4x150gr, Gul,