Sebamed Bebe Sabunu 100 gr

15,95t

 

Sebamed Bebek Sabunu, bebeğin cildini tahriş etmeden ve kurutmadan temizler. pH 5.5 değeri ile bebek cildini bakteri ve mantar enfeksiyonundan korur. Papatya, doğal nemlendiriciler ve pantenol sayesinde cilde mükemmel bakım yaparak cildi nemlendirir ve korur. Hem banyoda hem de günlük el, yüz ve bez bölgesinin temizliğinde kullanılır. Cildi kurutan Sodyum Lauril Sülfat ve Formaldehit, Nitrozamin, Dioksan gibi kanserojen maddeleri de içermez. Mikrobiyolojik kontrolden geçirilmiştir. Enfeksiyon ve pişikte tedaviye yardımcıdır. pH 5.5 sayesinde cildin koruyucu asit mantosunu güçlendirir ve cilde ipeksi bir yumuşaklık sağlar. İltihapları önler. Bebeğin el,yüz ve vücut temizliğinde kullanılabilir.
 
Neden Sebamed ?
 
pH 5.5 özelliği ile cilt temizleyici ürünler içinde dünyada üretilmiş olan ilk üründür. 42 yıldır, cilt sağlığı konusunda deneyimli tıp otoriteleri tarafından kabul edilmiş bir üründür. Bu kimsenin göz ardı edemeyeceği bir avantajdır.
 
Sabun ve alkali içermeyen geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Koruyucu pH 5.5 özelliği ile cildin asit örtüsünü korur. Cildi temizleyen ürünleri, hassas ve etkili sonuçlar verir. Yıkanma sonucunda ciltte mükemmel bir etki bırakır. Sebamed temizlik kokusu uzun süre etkilidir.
 
Tüketiciye cilt sağlığı için son derece koruyucu özellik ve güven sağlar. Yalnızca en gelişmiş, saf hammaddeler kullanılır. Kullanılan tüm saf hammaddeler, Alman kalite standarlarında kontrol ve test edilmektedir.
 
SABUN NEDİR ?
Sabun, suyla birleştiğinde temizlemede kullanılan maddelerden kalıp ya da sıvı şekilde olanlara verilen genel isimdir.
Sabunun temizleyici etkisi, suyu çeken ince bir tabaka ile yağ parçacıklarını sarabilme yeteneğinden doğar.
Evlerde kullanılan sabunlar, doğada bulunan bitkisel ve hayvani yağlardan elde edilen yağ asitlerinin tuzlarıdır. Serbest halde bulunan karboksilli asitlerden de çeşitli sabunlar yapılabilir. Sentetik temizleme maddelerinin kullanıldığı 1930 yılından itibaren aynı özellik ve işte kullanılan sabun ve deterjan kavramları birbirinden ayrılmıştır.
 
Sabunun tarihi en az insanlık tarihi kadar eskidir. Pompei'deki lav örtüsü altında kalan toprakta sabun kalıpları bulunmuştur. Modern sabun imali, 19. yüzyılda Fransız kimyageri, Eugène Chevreul'ün sabunun bir yağ asidi tuzu olduğunu göstermesinden sonra gelişmiştir.
Tarihte, sabunlar genellikle sodyum, soda küllerinin ya da potasyum ve tuzlarının ve yağlı asitlerinin kül suyuyla sabunlaştırma tepkimesine girmesi sonucu elde edilirlerdi. Temeldeki yağların hidrolizi gliserol ve rafine sabunu oluşturur.
 
Sabun, temizleme amacı yanında kozmetik, losyon, krem, sprey, ilaç yapımında kullanılır. Endüstride boya, plastik döküm, metal çekme işlerinde, sentetik kauçuk ve plastiklerin birçok türünün üretiminde, su geçirmez tekstil üretiminde, metallerin paslanmasını önleyici yardımcı malzeme olarak birçok alanda kullanılmaktadır.
Sabunun en büyük olumsuzluğu sert sularda köpürmesidir.Köpürme faaliyeti olunca sabun etkisini yitirir.Bunun nedeni ise sert suda bulunan magnezyum ve kalsiyum ile sabunun etkileşmesidir.

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Sebamed, 100, Gr, Bebe, Sabun.,