Sütaş Süt Tam Yağlı Uhte 1 lt

4,45t

  • Bu ürünü bulabileceğiniz reyonlar
  • Marka: SUTAS
  • Stok Durumu: Var
  • Sepetinize ürün eklemek için lütfen şube seçiniz!
  • Puan ver
    0 yorum | Yorum yap
    Alışveriş Listeme Ekle

 

Sütaş 1974 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde, günde 1.200, Aksaray tesislerinde, günde 1.300 ton olmak üzere günlük toplam 2.500 ton süt işleme kapasitesine sahip. 

Sütaş Grubu bugün artık, süt değer zincirinin her aşamasına hakim olarak, toprakta yeşeren ottan sofralarımıza gelen süt ürünlerine kadar tüm süreci sütün doğasındaki değerleri koruyarak yönetmek, bu mucizevi gıdayı en saf, en doğal haliyle tüketicilere ulaştırmak ilkesiyle hareket eden, organizasyonunu bu vizyona göre geliştiren bir yapıdadır. 

Grubumuz, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde kurulu bulunan damızlık hayvan çiftlikleri, yem fabrikaları ve süt hayvancılığı uygulamalı eğitim merkezleri ile sektörün gelişmesine yönelik faaliyetlerini her geçen gün geliştirerek devam ettiriyor. 

Sütaş Grubu, bünyesindeki çiftlikler ile sözleşmeli üreticilerin çiftliklerinden, her gün 81 süt tankeri ile topladığı en kaliteli sütleri, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde, binlerce süt gönüllüsü çalışanının alınteri ile işliyor; doğal lezzet ilkesiyle ürettiği ürünlerini, 985 araçtan oluşan dağıtım filosu ile yılın her günü 50 bin satış noktasına ulaştırıyor. 

Profesyonel pazarlama araştırmaları şirketlerinin verilerine göre SÜTAŞ, ambalajlı günlük pastörize süt, yoğurt, ayran, peynir ve tereyağında Türkiye pazarının lideridir. Türkiye'nin 82. Büyük Sanayi Kuruluşu“İstanbul Sanayi Odası'nın “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2008” listesinde Sütaş 82. sırada yer alıyor. Sütaş'ın 2008 yılı net cirosu 572 milyon TL. olarak gerçekleşti. 

Sütaş aynı zamanda 2007 yılı için tahakkuk eden 7.165.067,68 TL kurumlar vergisi ile de Bursa'da en çok kurumlar vergisi ödeyen ilk 100 şirket listesinde 5. sırada. Süt, başta gelişme çağındaki çocuklar olmak üzere, 7'den 70'e herkesin vücudu için lüzumlu olan bütün besinleri dengeli olarak içinde bulunduran, vazgeçilmez tek besin kaynağıdır.

Süt, büyüme ve gelişmenin temel yapı taşlarını içerir. Vücudun birçok hayati fonksiyonunu sağlayan kalp, sinir ve kas hücreleri için gerekli unsurlara sahiptir. Sütte, kalsiyumun yanı sıra, potasyum, fosfor ve protein bulunur. Süt, hücre dokularının oluşmasında, yıpranan kısımların yenilenmesinde önemli rol alırken, uzun ve sağlıklı bir hayat için ideal bir besindir. Bilhassa, 2 yaşın altındaki çocuklara tam yağlı süt verilmelidir.

Faydaları saymakla bitmeyen sütün veya sütten yapılan yiyeceklerin günde en az yarım litre tüketilmesi gerekmektedir. Ancak Türkiye'de, kişi başına yıllık süt tüketimi, sadece 5-6 litre düzeyindedir. Dünya yıllık süt tüketimi ortalaması ise 18-20 litredir. Yıllık süt tüketimi, AB ülkelerinde 80-90 litre, ABD'de ise 120 litreye kadar çıkmaktadır.Yarım kilo süt, günlük ihtiyacımız olan; kalsiyumun % 75'ini, fosforun % 60'ını, iyotun % 25'ini, B2 ve B12 vitaminlerinin % 77’sini, C vitamininin % 15'ini, A vitamininin % 23'ünü, D vitamininin ise % 16'sını karşılar.

Dengeli ve sağlıklı beslenmenin en temel öğelerinden birisi olan sütün diğer bazı faydaları şöyle özetlenebilir: Büyüme ve gelişmeyi sağlar. Dişleri korur ve çürükleri önler. Yemek arası içecek olarak dişleri de korur. Hücre ve doku oluşumunda rol alır. Saç ve tırnak oluşumunda rol alır,Yağsız süt, kolesterolü düşürür, A, B, C, D, E, K vitaminlerni içerir, Yaraların çabuk kapanmasını sağlar, Kanın çabuk pıhtılaşmasını sağlar, Kasları güçlendirir, Hücreleri onarır,
Kemikleri sertleştirir, Kronik bronşiti önler, Kemik erimesini önler (yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak kemiklerdeki kalsiyum ve proteini hızlı kaybederiz. Böylece kemikler yavaş yavaş kuvvetini kaybedip, daha kırılgan hale gelir), Beynin gelişmesi ile çalışmasında faydalıdır.

Yorum yap

Diğer Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmamış
Etiketler: Sutas, Sut, 1/1, Tam, Yagli,