Aloe vera ile sağlıklı saçlara kavuşun

Aloe vera güzelliğe etki ettiği kadar saç bakımında da büyük önem taşıyor. Güneşin etkilerini hissetmeye başladığımız şu günlerde aloe vera, cildi güneşten koruduğu gibi saçı ve kafa derisini UV ışınlardan koruyor.

aloeveraninsacafaydalari

Aloe vera, saç derisi üzerinde kullanıldığında hem kan dolaşımını hızlandırır hem de cildi yumuşatır. Kan dolaşımının hızlanması saçın kaynağı olan saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini, dolayısıyla daha çok beslenmesini sağlar.

Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici gibi günlük saç yıpratıcı etkenlerden, yağmurdan, kuruluktan saçı korur ve daha parlak ve daha ipeksi olmalarını sağlar.

Aşırı yağı azaltmak için kullanabileceğiniz aloe vera jelini aynı şekilde çok kuru saç derisini yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Kepek sorunu yaşıyorsanız, aloe vera jeli veya özü içeren şampuanları tercih ederek, saç derisinde oluşan ve kepeği arttıran fazla yağı dengelemeniz mümkün.

Saç derinize düzenli olarak aloe vera jeli ile masaj yapmak ya da aloe vera içeren şampuan gibi saç ürünlerini kullanmak sebum üretiminin dengelenmesini ve bakteriyel cilt hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Aloe vera saç maskesi;

2 adet aloe vera yaprağı

Yarım limon

Aloe vera yaprağını bıçak yardımıyla kesin. Uzunlamasına olarak yaprakların üst tabakasını yarın. Çıkan aloe vera jelini dikkatle yapraklarından çıkararak, bir kaseye koyun.

Yarım limonun suyunu sıkın. Blenderın içine aloe vera jelini ve limon suyunu ilava edin. Karışımı blenderın içerisinde yaklaşık iki dakika kadar karıştırın.

Karışımı saçınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.