Doğal bakım ile saçınızı uzatabilirsiniz

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması hem boyu hem de kökleri için çok önemlidir. Evde kolayca hazırlayacağınız doğal bakım uygulamaları ile saçlarınızı çok kısa sürede uzatabilirsiniz.

sac-uzatma-dogal-yontem

Saç uzatma yöntemleri dışında, beslenme şekli ve alışkanlıklarınızın da saçınızın uzamasında etkisi büyüktür. Yediğiniz ve içtiğiniz tüm gıdalar saçlarınız için önemlidir. Ayrıca bol su içmek de yine saç köklerinizi besler.

Sarımsak ve Tatlı Badem Yağı

Sarımsak ile saç köklerinizi besleyebilirsiniz. Hem saçlarınızın dökülmesini engelleyen hem de saç oluşumunu destekleyen sarımsağı iki tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırıp iki saat bekletin. Sonrasında saç köklerinize sürün ve streç film ile sarın ve uzun süre bekletin. Haftada iki kez saçlarınıza bu karışımı sürdüğünüzde hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Keten Tohumu ve Hindistan Cevizi Yağı

Oldukça katı ve organik olan hindistan cevizi yağından bir yemek kaşığı alarak mikrodalga fırında eritin. Sonrasında içine iki çay kaşığı kadar keten tohumu yağı ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra saç köklerinizden saç uçlarınıza doğru uygulamaya başlayın. Saçlarınızı hem uzatacak hem de parlak görünmesine yardımcı olacak.

Zeytinyağı ve Yumurta

Bir tane yumurta içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve mikser yardımıyla iyice karıştırın. Özellikle saçlarınız kirli ve yağlı iken bu karışımı sürdüğünüzde daha etkili olacaktır. Aynı saçınızı boyarken yaptığınız boyama şekli gibi bu karışımı saçlarınıza sürmenizi tavsiye ederiz. Streç film ile sardıktan üç ya da dört saat sonra saçınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kokusu biraz ağır olsa da etkili bir saç uzatma yöntemidir.