Işıltılı ve sağlıklı saçların sırrı

Sac¸larınızın sagˆlıgˆını ve ıs¸ıltısını korumak ic¸in bu yo¨ntemlere mutlaka göz atın.

isiltilivesagliklisaclar

Sac¸ do¨ku¨lmelerine kars¸ı bakım ku¨ru¨

Beslenme du¨zeniniz, sac¸ların do¨ku¨lmesini engellemekte oldukc¸a etkili. Sac¸larınızın do¨ku¨lmesini engellemek ic¸in, badem, tahin, kıvırcık, kuru nane, sivri biber, kereviz, portakal, su¨t, yumurta, ıspanak, havuc¸ gibi gıdalar tu¨ketmeye o¨zen go¨sterin. Bu besinler sac¸ ko¨klerinizi kuvvetlendirerek daha sagˆlıklı, parlak ve gu¨c¸lu¨ sac¸lara sahip olmanızı sagˆlar.

Bir kasenin ic¸ine aynı miktarlarda susam yagˆı, badem yagˆı ve bir adet yumurtanın sadece sarısını do¨kerek iyice c¸ırpın ve haftada 3 gu¨n bu maskeyi sac¸ diplerinize parmak uc¸larınızla masaj yaparak yedirin. 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu u¨c¸ u¨ru¨n de sac¸ ko¨klerinizi kuvvetlendirerek sac¸ do¨ku¨lmesini engeller.

I·peksi ve yumus¸ak sac¸lar

Hint yagˆını, hardal yagˆını ve zeytinyagˆını es¸it miktarlarda karıs¸tırıp bir su¨re ısınmalarını bekleyin. Ardından sac¸ derinize masaj yaparak uygulayın. Sac¸larınızı sıcak bir havluya sarıp, iki saat bu s¸ekilde bekleyin ve ardından durulayın.

Is¸ıltılı ve canlı sac¸lar

1 tatlı kas¸ıgˆı argan yagˆı, 1 tatlı kas¸ıgˆı ısırgan tohumu yagˆı ve 2 yemek kas¸ıgˆı zeytinyagˆını bir kapta karıs¸tırarak, kuru sac¸larınıza masaj yaparak uygulayın. Strec¸ film ile sac¸larınızı sarıp 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.