Dolgun saçlara nasıl sahip olunur?

Saçlarınızın dolgunluğu genlerinize ve saç şekillendirme stilinize bağlı. Doğal kızıl saçlar daha kalın telliyken sarışınlarda saçlar daha gür ama ince telli olur. Saç telinin kalınlığı ve gür oluşu hacmi de etkiler. Sağlıklı saçlara sahip olmak ise dolgunluk için birinci koşuldur. Saç renginiz ne olursa olsun saçınıza hacim kazandırabilirsiniz:

dolgunsaclaranasilsahipolunur

Bunun için ilk olarak durulanmayan saç köpüğü ve saç kremi kullanın.

Ekstra hacim istiyorsanız saçınızı baş aşağı şekilde kurutun.

Saçlarınız ince telli ise düşük ısı seviyelerinde saçınızı kurutun.

Her zaman hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.

Saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa mat görünebilir.

Saçınız kurur kurumaz hemen sönüyorsa, yıkadığınızda bir sandalyeye oturun ve saçlarınızı dizlerinizin üstüne bırakın. Saçınızı, parmaklarınızı tarak gibi kullanarak tarayın ve kurumaya yakın saç kurutma makinesini kullanın. Saçlarınızı geriye attığınızda, saçlarınızın iki katı hacim kazandığını göreceksiniz.

Uzun saçlara hacim vermek için, havlu ile kurulayın ve saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve kalın bir lastik ile bağlayın. Saç kurutma makinesi ile kurutun ve daha sonra açın. Bu yöntem saçınıza hızlı hacim kazandırır.