Brezilya fönü (kalıcı fön)

Eğer saçınıza her gün fön çektirmekten sıkıldıysanız, kalıcı fön tam sizlik bir işlem. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal işlemlerle mümkün olan bir şeydir. Ve sanıldığı gibi saça zarar veren bir işlem değildir.

brezilya-fonu-kalici-fon

Brezilya fönü (kalıcı fön) en son çıkan teknolojiyle saçınıza keratin yüklenmesi. Bildiğiniz gibi saç moleküleri keratinden oluşuyor. Saçınızdaki keratin eksikliği saçı mat kabarık yıpranmış olarak gösterebiliyor.

En hassas saç tiplerinde bile güvenle uygulanabilen Brezilya fönü keratin yüklemesi, keratin eksikliğine dayalı olarak ortaya çıkan kabarık, mat, sert ve yıpranmış saçlarda botoks etkisi göstererek saçın hem sağlıklı hemde düz kalmasını sağlıyor.

Saçınıza ilk önce saç analizi yapıyor ve ardından sağlık durumuna bakılıyor. Daha sonra saçlarınızın işlemden zarar görmemesi adına koruyucu bir sprey sıkılıyor ve losyon sürülüyor. Saç telinin içine sürülen bu losyon sayesinde bütün saçların kökleri açılıyor ve dalgalar tamamen dümdüz bir hal alıyor.

Daha sonrasında açık olan köklerin üzerine düzleştirme maşası ile ince tutamlar alınarak her bir kısım düzleştirerek yaklaşık üç buçuk saat süren bir işlem uygulanıyor.

Bu işlemin iyi yanı ise bu esnada saçınızda yıpranmış ve sağlıksız bölümler varsa bu kısımlar onarılıyor. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra saç yıkanıyor ve ısıdan korumak için yardımcı bakım spreyi saçın tamamına uygulanıyor. Daha sonra sabitleyici ürün kullanılarak, saçın dayanıklı olması sağlanıyor. Bu kalıcı fönü en az 3 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz.