Saç uzatma yöntemleri

Kadınların ortak derdi, bir türlü uzamak bilmeyen saçları... Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanın doğuştan gelen bir özellik olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Herkesin uygulayabileceği saç uzatma yöntemleri ile uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

sacuzatmayontemleri

Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığını sürekli değiştirin. Bunu bir tür sauna sonrası soğuk banyo etkisi gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki saunadan çıkınca girdiğimiz soğuk duş kan dolaşımımızı hızlandırıyorsa, saçlarımız da ani sıcaklık değişimleri sonucu ölü hücreleri atar ve yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve çabuk uzar.

Saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızla saç derinize hafif dokunuşlarla masaj yapın.

Balık ve fındıkta bulunan yağ asitleri, saçlarınızın beslenmesini sağlar. Haftada 2-3 porsiyon balık tüketmek sağlığınız için olduğu kadar saçlarınız için de son derece faydalıdır.

Aşırı sıcak ortamlardan uzak durun. Bu tür ortamlar saç derisinin ve saçın kurumasına sebep olur.

6-8 hafta arayla saç uçlarınızı kestirin. Bu işlem, sağlıklı bir uzama süreci için yardımcı olur.

Saç uzatan doğal maske tarifi;

Bir yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı organik bal ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştırın. Daha sonra bu karışımı kafa derisine masaj yaparak yedirin. En az 3 saat bekletin ve yıkayın. Bu doğal maske, kafa derisindeki kan akışını hızlandırarak saçların uzamasına yardımcı olur.