Uzun saçlar için kolay ve pratik öneriler

Değişen ve güncellenen saç trendlerinde her daim yerini alan uzun saç, dişiliğin simgelerinden biri. İstenildiğinde açık bırakabilen, istenildiğinde rahatlıkla at kuyruğu veya topuz haline getirebilen uzun saç, haklı olarak en çok tercih edilen saç stilleri arasında.

uzunsaclaricinkolayparyikoneriler

Uzun saç kullanımı, kısa saç kadar pratik olmasa da zamanı minimuma indirerek saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

İşte uzun saçlar için kolay ve pratik öneriler;

Asimetrik ayrım

Gelişi güzel yana atılmış saç efekti yaratmanın planlı yolu da denilebilir. Genelde saçlarını ortadan ayırarak kullananlara saçı kestirmeden, boyatmadan farklı görünmek için de iyi bir alternatif.

Saçınızı yandan ayırın

Uzun, kısa fark etmez saça modern bir duruş, ekstra bir hacim katmak için yandan ayırarak kullanmak oldukça revaçta. Saçınızı doğal halinde ya da saç spreyi sıkarak önce havalanmasını sağlayın. Daha sonra yüzünüzün daha iyi görünmesi için sağa ya da sola ayırın.

Geriye tarama

Asi ve maskülen bir etkiye sahip olan ıslak ve geriye yatırılmış saçlar özellikle ne yapacağınızı bilemediğiniz saçlara hızla şekil vermek için ideal. Elinize biraz jöle sürüp saç çizgisinin başladığı yerden arkaya doğru elinizi gezdirirseniz, saçınızı sabitlemiş olursunuz. Sert durmasını isterseniz sprey kullanmayı unutmayın.

Kahkül bırakın

Uzun saçlarınızın havasını kahkülle arttırabilirsiniz. Hatta kahkülün tam ortasını biraz kısa tutup, yanlara doğru uzun bırakabilirsiniz.

Kısa görünümlü kullanın

Uzun saçlarınızdan vazgeçemiyor ama kısa saçı da merak ediyorsanız, saç tutamlarınızı kendi içinde kıvırıp tel tokayla içeriden tutturabilir, istediğinizde saçınızı kısa kullanabilirsiniz.

At kuyruğu

Özellikle sıcak yaz günlerinde rahat ve şık at kuyruklarını tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırın ve arkada toplayın. Fırça yardımıyla tutamları düzeltin. At kuyruğu yaptıktan sonra da düzgün durması için sprey kullanın.

Örün

Örgü bu yaz bir aksesuara dönüşüyor. Bu modeli hayata geçirmek sandığınızdan da basit. Saçınızın herhangi bir yerinden bir veya birkaç örgü yapmanız ve onları gelişi güzel toplamanız yeterli.

Dalgaları renklendirin

Saç renginizin farklı tonlarıyla dalgalarınızı renklendirebilirsiniz. Yüz çevrenizi ya da saç uçlarını daha açık tona boyayabilir ve aydınlık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Topuz

Kusursuz olması gibi bir derdi olmadığı için topuzların uygulaması süper pratik. Alçak topuz, dağınık topuz, hareketli topuz, yarım topuz... Seçim size kalmış.

Dalgalı tutamları düz kahkülle birleştirin

Dalgalarınızın çekiciliğini düz ya da parçalı kahkülle artırın.