Sarı saç bakımı için 6 altın öneri

Sarı saç modası gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Eğer siz de bu akıma kapılanlardansanız sarı saç bakımına özen göstermeniz gerekiyor.

sari-sac-bakimi-icin-6-oneri

İster boya, ister röfle... Sarı saçlara sahip olmak için yaptırdığınız boya ya da gölgeleme işlemleri özenli ve titiz bir bakım gerektiriyor.

İşte sarı saç bakımı için 6 altın öneri;

1. Sarı saçlara sahipseniz haftada en az bir kere saçlarınız için bir nem maskesi uygulamalısınız. Böylelikle saçınızın nem dengesini dengede tutmuş olursunuz.

2. Sarı saç kullananlar için tabii ki saç rengini korumak çok önemli. Bu yüzden saçın rengini korumak için özel üretilen şampuanları tercih etmeniz gerekiyor. Çoğu şampuan saçın ışığını alırken, rengini koyultuyor. Bu nedenle saçlarınızı her gün yıkamak yerine, haftada bir kaç gün kuru şampuan uygulayabilirsiniz.

3. Saçlarınızı fön yerine, doğal yollarla kurutmanız da saç rengi ve dokusunu korumak için en iyi yöntem. Böylece saçınıza daha az zarar vermiş olursunuz.

4. Mümkün olduğunca sıcak suyla duş almamaya özen gösterin. Soğuğa yakın ılık suda alacağınız duş, saç renginin ışıldayıp parlamasını sağlar.

5. Duş haricinde saçlarınızı tararken mutlaka tarak ya da fırçanızı öncesinde nemlendirin. Bu yöntem, saçlarınızın kırılıp dökülmesini engeller.

6. Biberiye yağının sarı saçlar için onarıcı, iyileştirici ve nemlendirici etkisi mevcut. 2 tatlı kaşığı biberiye ve yarım fincan zeytinyağını iyice karıştırarak saç derinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp ılık su ile durulayın. Bu uygulama saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazanmasını ve sağlıklı uzamasını sağlayacak.