Yaz aylarında saç bakımı

Yaza fit ve güzel girmek için kilo verdiniz, alışverişler yaptınız peki saçlarınıza da yeteri kadar önem verdiniz mi? Kendinizi serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarınızın yavaş yavaş solduğunu unutmayın.

yazaylarindasaçbakimi

Yaz aylarında saç bakım önerileri;

Su tüketimi

Vücudunuzun olduğu gibi saçlarınızın da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarınızda oluşan nem kaybını en aza indirmek için alabileceğiniz ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinizden emin olun.

Denizden sonra saçlarınızı yıkayın

Yazın çok fazla tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçlarınız güneş altında iyice kuruyarak yıpranır. Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla durulayın.

Argan yağı

Yenileyici ve nemlendirici etkiye sahip argan yağı saçlarınıza parlaklık verir ve güçlendirir. Saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsanız argan yağı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koruyun

Saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka takın. Plajda şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarınızı güneşten koruyun. Şapka takmak istemiyorsanız güneşten koruyan doğal saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Şekillendiricilere ara verin

Fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletler saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olur. Saçlarınız zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bu yüzden bu aletleri kullanmaya yazın ara verin.