Saç uzatan doğal maske tarifleri

Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız, doğal maske tariflerinden faydalanabilirsiniz.

sacuzatandogalmasketarifleri

Saçlarınızın hızlı uzaması için saç telleri ve saç köklerinin sağlıklı olması gerekiyor. Sağlıklı saçlar her zaman daha hızlı uzar ve doğal bir parlaklığa sahip olur.

İşte saç uzatan doğal maske tarifleri;

Çam terebentin

- 2 yemek kaşığı çam terebentin

- 200ml doğal şampuan

Şampuanınıza çam terebentin ekleyip karıştırın. Saçlarınızı yıkarken az miktarda su ile şampuanı inceltin ve saçlarınıza 5 dakika firiksiyon yaparak uygulayın, ardından yıkayıp temizleyin. Gün aşırı kullanabilirsiniz.

Saç uzatma yöntemleri

Yoğurt maskesi

- 3 damla limon suyu

- 1 yemek kaşığı kına

- 1 adet yumurta

- 1 yemek kaşığı yoğurt

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve macun kıvamına gelene kadar yoğurun. Hazırlamış olduğunuz karışımı saç dipleri ve saç tellerine bir fırça yardımıyla iyice yedirin. Yarım saat kadar karışımı saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Sinameki kürü

- 1 tatlı kaşığı badem yağı

- 1 tutam sinameki otu

- 1 adet bemiks ampul

Bir çay bardağı suya sinameki otunu koyup kaynatın ve 5 dakika demlenmesi için bir köşede bekletin. Sonrasında karışımı süzüp ılındığında içerisine bemiks ampul ve badem yağını ilave edip karıştırın. Saçlarınıza bu karışımdan köklerden başlayıp uçlara doğru sürün. Yarım saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere sinameki kürünü kullanabilirsiniz.

Susam otu

- 1 yemek kaşığı çörek otu yağı

- 1 yemek kaşığı susam otu

- 1 adet yumurta sarısı

Malzemeleri karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak yedirin. 10 dakika kadar beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kez düzenli olarak kullanabilirsiniz.